pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najnowsze

  • 21 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1031

Niezbędne akcesoria oraz zabawki, czyli jak zadbać o swojego malucha?

Materiał partnera:

Matka z ogromnym zaangażowaniem dba o swoje dziecko. Jeszcze przed narodzinami pragnie zatroszczyć się o każdy najdrobniejszy szczegół. Nic więc dziwnego, że w domu przyszłych i obecnych rodziców znajdziemy fantastyczne akcesoria dla maluchów oraz przemyślane, nowoczesne zabawki. Jakie gadżety są niezbędne? Bez czego młoda mama nie wyobraża sobie karmienia dziecka? Jakie zabawki rozwijają wyobraźnię, motorykę oraz umysł dziecka?

1. Akcesoria dla niemowląt, bez których karmienie jest trudniejsze
2. Karmienie dzieci w podróży
3. Zabawki rozwijające - idealne dla malucha

Akcesoria dla niemowląt, bez których karmienie jest trudniejszeAkcesoria do karmienia dzieci i niemowląt to bardzo rozbudowana kategoria, w której każda mama znajdzie coś idealnego dla siebie i swojego dziecka. Rozszerzanie diety malucha zazwyczaj zaczyna się ok. 6 miesiąca życia. Bardzo często dziecko jeszcze wtedy nie siedzi, a wszystko odbywa się z pomocą kochanej mamy, która potrzebuje kilku niezbędnych gadżetów. Pierwszem z nich jest śliniak dla niemowląt. Jest to dość znany gadżet, jednak w ostatnim czasie wypierają go fartuszki dla dzieci. Dlaczego? Śliniaki bowiem chroni jedynie część ubioru dziecka i bardzo często jedzenie leci poza, z kolei fartuszek chroni cały korpus maluszka. Łatwo go założyć, łatwo zdjąć, można cały wrzucić do prania i cieszyć się czystym przy następnej okazji.

Kolejnym niezbędnikiem są sztućce dla niemowląt. Nie powinny być tak duże i głębokie jak w przypadku dorosłych. Sztućce dla niemowląt muszą być odpowiednio wyprofilowane, gdyż nie tylko służą do podawania jedzenia, ale również są swego rodzaju nauką dla małego dziecka, nabywanie umiejętności i doświadczenia. Maluch, korzystając ze sztućców musi nauczyć się odpowiednich ruchów górna wargą, z pomocą których w późniejszym czasie nie będzie miał problemów ze ściąganiem jedzenia.

Karmienie dzieci w podróżyW podróży z dzieckiem doskonale sprawdzą się lunchboxy bądź specjalne pojemniki na żywność. Jest to fantastyczny sposób na transport jedzenia bez obaw, że coś gdzieś wypłynie, wypadnie i ubrudzi siedzenie w samochodzie. Lunchboxy sprawdzają się również w momencie, kiedy dziecko wybiera się do szkoły. Można w nich przenosić tradycyjne kanapki, a w przypadku rodziców, którzy dbają o dietę dziecka i chcą dawać coś więcej, także znajdą się doskonałe pojemniki.

Termos z ciepłym piciem dla dziecka lub bidony dla dzieci to z kolei bardzo dobre gadżety do przewożenia napojów. Do bidonu można śmiało wlać wodę i nie przejmować się tym, co dziecko z nim robi, gdyż większość bidonów na rynku posiada specjalne zabezpieczenie przed rozlaniem. Z kolei w termosie może znaleźć się ciepła herbata, idealny napój na zimowe dni spędzane w szkole

Zabawki rozwijające - idealne dla maluchaKażde dziecko potrzebuje zabawek. Zazwyczaj styczność z zabawkami rozpoczyna się od przytulanek, które w nadmiernych ilościach dostarczane są do domów świeżo upieczonych rodziców. W przypadku bardzo małych dzieci warto jednak wybierać przytulanki dobrej jakości, które nie wywołają żadnej alergii. Nie warto także wszystkich misiów umieszczać w łóżeczku, gdyż mogą zagrażać dziecku. Sklep z zabawkami oferuje wiele ciekawych przytulanek. Niektóre są w formie książeczek, inne to tradycyjne misie, a jeszcze inne to lale w specjalnych zestawach, idealne dla większych dziewczynek. W sklepie z zabawkami i akcesoriami nie brakuje zabawek sensorycznych doskonale rozwijających umysł dziecka, a także zabawek drewnianych, do których należą pojazdy, układanki, klocki drewniane, kostki edukacyjne czy warsztaty do majsterkowania.