pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najnowsze

  • 14 czerwca 2021
  • 22 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3490

Rozpoczęła się budowa chodnika na ul. 11 Listopada w Ćwiklicach

Rozpoczęła się rozbudowa ulicy 11 Listopada w Ćwiklicach. Na blisko półkilometrowym odcinku wybudowany zostanie chodnik.

Rozpoczęła się budowa chodnika na ul. 11 Listopada w Ćwiklicach
Rozpoczęła się budowa chodnika na ul. 11 Listopada w Ćwiklicach · fot. UM Pszczyna


Inwestycja obejmie odcinek od skrzyżowania z ulicą Męczenników Oświęcimskich (drogą wojewódzką nr 933) do skrzyżowania z ulicą Strzelców Podhalańskich. Chodnik będzie zlokalizowany po wschodniej stronie jezdni. Nawierzchnię zaprojektowano z kostki betonowej. W ramach inwestycji przebudowanych zostanie również dziesięć zjazdów.

- Budowa chodnika wzdłuż ulicy 11 Listopada to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Ćwiklic. Z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych - mówi Dariusz Skrobol.

Jak dodaje burmistrz, o realizację inwestycji aktywnie zabiegali mieszkańcy sołectwa. Temat wykonania prac na ulicy 11 Listopada, choć na nieco krótszym odcinku, znalazł się między innymi wśród wniosków złożonych do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rozpoczęła się budowa chodnika na ul. 11 Listopada w Ćwiklicach
Rozpoczęła się budowa chodnika na ul. 11 Listopada w Ćwiklicach · fot. UM Pszczyna


- Inwestycja ucieszy nie tylko właścicieli posesji przy ulicy 11 Listopada, ale również pozostałe osoby, które na co dzień korzystają z drogi. Ulica stanowi połączenie dużej, północnej części sołectwa z drogą wojewódzką, a co za tym idzie pełni rolę łącznika dla ćwikliczan wybierających się do kościoła, na zakupy czy odprowadzających dzieci do placówek oświatowych - mówi Leszek Szczotka, przewodniczący Rady Miejskiej, mieszkaniec Ćwiklic.

Roboty rozpoczęły się w rejonie skrzyżowania z ul. Sosnkowskiego, aby w miarę możliwości zmniejszyć utrudnienia w ruchu - przypomnijmy, że na ul. Męczenników Oświęcimskich trwa budowa odwodnienia - to przygotowanie terenu pod ścieżkę rowerową.

Prace wykona wyłoniona w drodze przetargu firma MARMASZ z Grzawy. Koszt budowy chodnika to 307 tys. 917,45 złotych.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.