pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 18 maja 2021
  • dzisiaj, 06:19
  • wyświetleń: 15029

Znamy plan Dni Goczałkowic! W niedzielę gra terenowa!

Ze względu na pandemię i wciąż obowiązujące obostrzenia impreza, którą zaplanowano na weekend 12-13 czerwca, będzie miała nieco inny charakter niż do tej pory. Jedną z atrakcji będzie gra terenowa pod hasłem "Poczuj się jak gość uzdrowiska sprzed 100 lat". Znamy już szczegółowy program święta Goczałkowic-Zdroju! W niedzielę, 13 czerwca wcielimy się w gości uzdrowiska sprzed 100 lat, biorąc udział w grze terenowej!

XXIV Dni Goczałkowic - niedzielny wieczór i pokaz laserowy na zakończenie Dni - 09.06.2019 r.
XXIV Dni Goczałkowic - 09.06.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


- Nie będzie dużych koncertów, stawiamy na mniejsze, rodzinne atrakcje w plenerze, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa - zapowiada Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji program zakłada ciekawe wydarzenia sportowe, kulturalne oraz rozrywkowe. Będą m.in. występ mażoretek oraz koncerty w Parku Zdrojowym, park rozrywki dla dzieci, niezwykła gra terenowa, zawody piłkarskie, nordic walking, a także zlot hulajnóg. Szczegóły na poniższym plakacie:

dni goczałkowic 2021


Zdrojowa Gra TerenowaW niedzielę, 13 czerwca między 11.00 a 18.00 Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju zaprasza wszystkich ciekawych historii i lubiących dobrą zabawę na Zdrojową Grę Terenową. Uczestnicy gry wcielą się w gości kurortu sprzed 100 lat i wyruszą ze Starego Dworca na kilkukilometrowy spacer z ciekawostkami o dawnych Goczałkowicach-Zdroju i fajnymi zadaniami. Udział w grze jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszych zapisów, by uniknąć grupowania się w miejscu startu imprezy. Organizator przewidział również specjalną atrakcję dla najmłodszych!

Spacerem w przeszłośćCzy wiecie, że Goczałkowice-Zdrój to jedna z tylko dwóch miejscowości w woj. śląskim, która ma status uzdrowiska? Historia tego kurortu sięga XIX wieku, gdy przy okazji poszukiwania soli odkryto tu złoża cennej dla zdrowia solanki. W kolejnych latach powstawały tu sanatoria, pawilony, park, które przyciągały tysiące poszukujących zdrowia i urody.

Na czas gry skoczymy 100 lat w przeszłość do lat 20. minionego wieku i dowiemy się, jak wyglądała codzienność gości uzdrowiska. Gracze dowiedzą się jaka obowiązywała moda, jak wyglądały zabiegi oraz co robili kuracjusze poza leczniczymi zabiegami.

gra terenowa uzdrowisko, dni goczałkowic


Jak będzie wyglądała gra?Gra rozpocznie się i zakończy na Starym Dworcu, gdzie przybysze przyjeżdżali pociągami na turnusy. Obecnie na dworcu mieści się Punkt Informacji Turystycznej. Zgłoszone drużyny odbiorą tu wszystkie materiały gry i wyruszą na około 5-kilometrowy spacer (lub przejażdżkę rowerem) szlakiem najciekawszych zakątków uzdrowiska. Na trasie gry na drużyny będą czekać ciekawe zadania, w tym z udziałem postaci z epoki!

Na wykonanie zadań zespoły będą miały maksymalnie 4 godziny. Wszyscy, którzy w tym czasie zdobędą minimum 60% punktów mogą liczyć na drobny upominek w nagrodę, a dla wszystkich dzieci mamy słodkie niespodzianki. Specjalnie dla dzieci jest także osobne zadanie, polegające na odnajdywaniu ukrytych na trasie pomalowanych kamieni.

W grze będzie mogło wziąć udział maksymalnie 112 osób, które dokonają wcześniejszej rezerwacji miejsc. Drużyny, liczące od 2 do 5 osób (w tym jedna osoba pełnoletnia), będą rozpoczynać zabawę w turach, o różnych godzinach. W każdej turze będzie nie więcej niż 16 osób. Pierwsza tura wyruszy na trasę o 11.00, a kolejne co 30 minut, aż do 14.00.

By uniknąć gromadzenia się zbyt dużej liczby osób nie będzie wspólnego zakończenia gry. Wyniki będzie można poznać w poniedziałek 14 czerwca o godzinie 14.00 wchodząc na stronę gry, a nagrody odebrać od 15 czerwca aż do końca miesiąca w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Goczałkowicach-Zdroju.

Jak wziąć udział w grze?By wziąć udział w grze należy stworzyć drużynę od 2 do 5 osób, gdzie co najmniej jedna osoba jest pełnoletnia. Udział w grze jest bezpłatny, ale wymaga internetowej rezerwacji miejsc.

Rezerwacja miejscInternetowa rezerwacja miejsc otworzy się w niedzielę, 6 czerwca o godzinie 20.00 na stronie www.grazdrojowa.pl i potrwa do wyczerpania miejsc. Żeby dokonać rezerwacji miejsc należy wypełnić formularz.

Jeśli w danym momencie w rezerwacji internetowej nie ma już miejsc to głowa do góry! Radzimy zaglądać regularnie na stronę rezerwacji, szczególnie bliżej soboty, 12 czerwca, bo ewentualne rezygnacje zgłoszone przez zespoły z wcześniejszymi rezerwacjami spowodują powrót wolnych miejsc do puli.

Jak przygotować się do udziału w grze?Do udziału w imprezie nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Ważniejsza jest ciekawość, spostrzegawczość, poczucie humoru oraz koniecznie smartfon z dostępem do Internetu.

Gra odbywa się w plenerze, warto więc zadbać o wygodny strój i obuwie. Osoby, które chcą pokonywać trasę rowerem powinny zabrać łańcuch do zamykania roweru w miejscach przystanków.

Słodkie niespodzianki dla drużyn przebranych w duchu epokiWszystkie drużyny, które na grę przybędą w strojach stylizowanych na lata dwudzieste minionego wieku otrzymają słodkie niespodzianki!

Kto za tym stoi?Gra jest finansowana ze środków Gminnej Biblioteki Publicznej w Goczałkowicach-Zdroju. Organizatorem gry jest Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju. Partnerem gry jest Muzeum Regionalne Goczałkowic-Zdroju. Producentem wykonawczym gry jest firma Silesia Events.

ar, BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.