pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 6 maja 2021
  • wyświetleń: 1808

Tydzień Bibliotek w Pawłowicach: konkursy, warsztaty, piknik teatralny

Za nami:

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowicach w dniach 8-15 maja w ramach Tygodnia Bibliotek zaplanowano szereg atrakcji: będą warsztaty z Kicią Kocią, będzie można odwiedzić biblioteczny escaperoom, a na zakończenie odbędzie się piknik w plenerze z udziałem Teatru Edukacyjnego Gabi Art. Trwają także konkursy plastyczne i konkurs ekologiczno-prozdrowotny.

książka, chłopiec
Tydzień Bibliotek w Pawłowicach: konkursy, warsztaty, piknik teatralny · fot. pixabay.com


Rozpoczął się już m.in. konkurs plastyczny "Znajdziesz mnie w Bibliotece", który zakończy się 14 maja, dodatkowo dla klas I-III przygotowano konkurs "Książka do poduszki", a dla klas IV-VIII konkurs na najlepszy "Mem literacki". Dodatkowo 13 maja odbędzie się finał gminnego konkursu ekologicznego "EkoDraka, który rozpoczął się kilka tygodni temu pod hasłem "Dlaczego dzieci jedzą śmieci".

Dla młodszych i osobno dla starszych dzieci panie bibliotekarki przygotowały turnieje czytelnicze on-line, łamigłówki oraz literackie bingo. Przedszkolaków zapewne najbardziej ucieszą zaplanowane warsztaty z lubianą przez dzieci Kicią Kocią.

W filii Warszowicach dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat jest organizowany biblioteczny escape room pod nazwą "Zagadkowa kradzież", na który można umówić się telefonicznie. Ponadto odwiedzający tą filię mogą skorzystać ze znajdującej się tam fotobudki.

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek zorganizowany zostanie piknik z Biblioteką w plenerze. Impreza odbędzie się pod nazwą "Bajkowy zwierzyniec" z udziałem Teatru Edukacyjnego Gabi Art i będzie miała miejsce 14 maja w Parku im. ks. S. Pisarka od godz. 10.00.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Imprezy rozpoczynają się w Dniu Bibliotekarza - 8 maja. Tegorocznym hasłem promującym wydarzenie jest "Znajdziesz mnie w bibliotece".

tydzień bibliotek

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.