pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 23 kwietnia 2021
  • 26 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 5086

Trwa przebudowa drogi z Poręby do Radostowic. Utrudnienia w ruchu

Ulica Szkolna w Porębie i Porębska w Radostowicach zostaną kompleksowo przebudowane na odcinku 2,3 km. Od poniedziałku, 26 kwietnia rozpocznie się frezowanie nawierzchni. Nieprzejezdny będzie odcinek na długości ok. 150 m od ul. Granicznej w stronę Poręby.

Przebudowa ul. Szkolnej w Porębie i Porębskiej w Radostowicach • fot. PZD Pszczyna
Przebudowa ul. Szkolnej w Porębie i Porębskiej w Radostowicach · fot. PZD Pszczyna


Przebudowa drogi z Poręby do Radostowic rozpoczęła się w ubiegłym roku. Na ukończeniu są prace związane z budową głównych ciągów kanalizacji deszczowej. Od poniedziałku wykonawca przystąpi do frezowania nawierzchni i rozpocznie prace nad nową podbudową drogi.

- Roboty wykonywane będą odcinkami o długości ok. 150 m. Od poniedziałku, 26 kwietnia droga od ulicy Granicznej w stronę Poręby będzie nieprzejezdna. W następnym tygodniu prace prowadzone będą na kolejnym odcinku. Mieszkańcy systematycznie otrzymują informacje o kolejnych pracach i możliwych utrudnieniach w ruchu - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. Dodaje także, że w każdy piątek o godz. 9.00 na terenie boiska w Porębie odbywają się rady budowy, podczas których mieszkańcy mogą uzyskać informacje o aktualnym stanie prac.

Inwestycja polega na przebudowie odwodnienia drogi, konstrukcji jezdni, poszerzeniu jej oraz budowie chodnika dla pieszych. Robotami objęty został odcinek od skrzyżowania z ul. Wodzisławską do skrzyżowania z ul. Pszczyńską o długości ok. 2,3 km.

Łączna wartość zadania wynosi 5,8 mln zł. 3 mln zł, czyli ponad połowa jej wartości stanowi pozyskane przez powiat pszczyński dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat pszczyński, gmina Pszczyna oraz gmina Suszec z własnych budżetów przeznaczą na inwestycję 2,8 mln zł.

- To nasze największe zadanie realizowane obecnie na drogach powiatowych. Do znaczących działań zaliczamy także przebudowę ul. Rodzinnej w Kobiórze oraz obiektu mostowego w Suszcu. Niebawem rozpocznie się przebudowa ul. Studzienickiej w Piasku. Realizujemy także mniejsze inwestycje, które poprawią bezpieczeństwo pieszych i kierowców, a w powiatowym budżecie zaplanowaliśmy także środki na wykonanie projektów przebudowy kolejnych ulic. Na drogi powiatowe wydamy w 2021 roku ponad 17 mln zł - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.