pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 20 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 937

Bojownik syjamski - ulubieniec akwarystów

Materiał partnera:

Każdy sklep akwarystyczny posiada na swoim stanie bojowniki syjamskie. Bardzo często spotyka się ich hodowlę w plastikowych zbiornikach, co nie do końca jest dobrym rozwiązaniem i ma zazwyczaj negatywny wpływ na ich rozwój. Betta splendes, bo tak brzmi prawdziwa, łacińska nazwa bojownika wspaniałego, który w Polsce nazywany jest syjamskim. Pochodzi z ciepłych wód pól ryżowych Azji Wschodniej.

Bojownik syjamski - ulubieniec akwarystów


Charakterystyka bojownika syjamskiegoBojowniki dorastają do około 6 cm długości. Samiczki są drobniejsze i mniej ubarwione. Należą do rodziny labiryntowatych. Kolory bojowników są przeróżne, od bieli po pomarańcz przez zieleń, czerwień, błękit, kończąc na czerni. Najciekawsze jest to, że ich potomstwo dziedziczy barwy pośrednie, co znaczy, że przejmują mieszane kolory po rodzicach, przez co ich barwy mają nieskończoną ilość kombinacji na ciele.

Cechuje je głównie wojowniczy charakter. Bardzo mocno bronią swojego terytorium, przez co znacząco atakują swojego przeciwnika, czasem doprowadzając nawet do jego śmierci. Z powodu ich charakteru, należy pamiętać, aby na terenie akwarium znajdował się tylko jeden samiec. Bojownik syjamski w akwarium słodkowodnym jest w stanie przeżyć od 2 do 4 lat. Świetnym towarzystwem dla bojowników są neony, rozbory klinowe, gupiki, danio, piskorki, zbrojniki (glonojady). Należy unikać dla nich towarzystwa ryb obgryzających płetwy oraz pielęgnic, np. takich jak barwnik czerwonobrzuchy.

Chcesz zdobyć więcej informacji na temat bojowników syjamskich? Potrzebujesz odpowiedniego wyposażenia i pożywienia dla swoich ryb? Odwiedź ten internetowy sklep akwarystyczny: https://trzmiel.com.pl.

Bojownik syjamski


W jakich warunkach należy trzymać bojownika syjamskiego?Bojowniki potrzebują przede wszystkim czystej i świeżej wody w akwarium. To jak chcemy zapewniać czystą wodę w akwarium zależy od nas. Bojowniki budują gniazda, dlatego warto zadbać o roślinność w akwarium, gdzie będzie mógł je umieścić. Chcąc zakupić rośliny warto jest odwiedzić sklep akwarystyczny, w którym bez problemu obsługa pomoże dobrać nam odpowiednie rośliny do akwarium. Bojowniki bardzo lubią piasek, w których godzinami potrafią wyszukiwać robaczków. Na tylną szybę warto przykleić niebieskie tło, co podkreśla wygląd bojownika.

Posiadając bojownika syjamskiego należy pamiętać o tym, aby dokonywać podmiany wody. Powinno się odlewać około 20% pojemności akwarium. Jeśli akwarium zawiera 10 litrów wody, należy odlać około 4 szklanek wody. W miejsce odlanej wody, należy dodać tyle samo świeżej wody. Powinno się robić tak co tydzień. Żwirek powinno się odmulać, ale nie płukać. W przypadku dużych akwariów podmiany wody można robić rzadziej. Aby kontrolować odpowiednio parametry w akwarium, należy zaopatrzyć się w testy na NO2 oraz NO3, które należy wykonywać raz w tygodniu. Wody nie trzeba odstawiać ani dodawać chemii, trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, by nie wlewać wody z kranu bezpośrednio do zbiornika. Bojowniki syjamskie karmi się przede wszystkim robakami, takimi jak:

  • wodzeń
  • ochotka
  • dafnia
  • artemia
  • tubifex


Robaczki najlepiej, aby były żywe. Bojowniki chętnie jedzą też gotowe pokarmy, ale to jakie mają one być zależy już od indywidualnych smaków osobnika.