pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 12 kwietnia 2021
  • 13 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 6450

Działa już poradnia psychologiczna dla młodych pszczynian

Fundacja Błękitny Krzyż poinformowała, że od początku kwietnia działa Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży w Pszczynie.

Błękitny Krzyż Pszczyna, Paderewskiego 3, Poradnia psychologiczna
Poradnia Psychologiczna znajduje się przy ul. Paderewskiego 3 · fot. pless.pl


Poradnie Błękitnego Krzyża znajdują się w Pszczynie, Żywcu i Buczkowicach. Pomoc w ośrodkach jest świadczona w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ).

Rejestracja (w związku z obostrzeniami wyłącznie telefoniczna) w godzinach 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku. Oferta kierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 0-18 lat oraz dla osób do 25 roku życia nadal uczących się.

Jak pisaliśmy kilka miesięcy temu, powstała placówka zatrudniająca specjalistów - psychologów, psychoterapeutów i terapeutów środowiskowych. Do Ośrodka będą mogli zgłaszać się: rodzice, dzieci oraz młodzież w przypadku występowania niepokojących objawów związanych z problemami psychicznymi. Będzie można w nim uzyskać specjalistyczną pomoc psychologiczno-pedagogiczną obejmującą kompleksowe zdiagnozowanie problemu i psychoterapię dzieci, młodzieży i ich rodziców. Praca ośrodka ma być oparta na pracy środowiskowej - przede wszystkim współpracy z rodziną pacjenta oraz jego środowiskiem szkolnym.

Jednym z założeń, jakie przyświecają reformie psychiatrii dzieci i młodzieży, jest ścisła współpraca pomiędzy placówkami opieki zdrowotnej poszczególnych stopni referencyjnych z instytucjami lub podmiotami udzielającymi wsparcia dla dzieci i młodzieży w ramach systemu zdrowia, oświaty, pomocy społecznej, systemu wspierania rodziny lub pieczy zastępczej.

- Jest to pierwsza placówka medyczna oferująca pomoc psychologiczną za środki NFZ na terenie naszego powiatu. To kierunek, który jest bardzo potrzebny i mam nadzieje, że przybliży nas także do tego, że na terenie powiatu pszczyńskiego powstanie finansowana przez NFZ poradnia psychiatryczna dla dzieci i młodzieży. Dlatego wspieramy te działania - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Przedstawiciel fundacji zwrócił się z prośbą do włodarzy powiatowych o pomoc w dotarciu do rodziców uczniów z informacją o możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej. W najbliższych tygodniach poradnia skupi się przede wszystkim na rozwiązywaniu problemów wynikających z przedłużającej się izolacji, a następnie na regularnej psychoterapii dzieci i ich rodzin. Kolejnym krokiem będzie start w konkursie NFZ na prowadzenie poradni psychiatrycznej.

- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, której organem prowadzącym jest powiat pszczyński działa w strukturze oświatowej, nie medycznej. Współpracuje ściśle ze szkołami, zajmuje się procesem wspomagania nauczycieli w zakresie pracy z dziećmi zaburzonymi w różnych dziedzinach, diagnozowaniem i wydawaniem orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego. Poradnia będzie współpracować z poradnią Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż, świadczącą usługi medyczne w ramach kontraktu z NFZ - dodaje starosta.

Adresy poradni Błękitnego Krzyża:Poradnia Dzieci i Młodzieży w Pszczynie
ul. Paderewskiego 3
tel. 515 804 156

Poradnia Dzieci i Młodzieży w Żywcu
al. Legionów 1
tel. 510 243 707

Poradnia Dzieci i Młodzieży w Buczkowicach
ul. Wczasowa 1062
tel. 510 243 619

poradnia psychologiczna

ar / pless.pl, źródło: Śląska Fundacja Błękitny Krzyż

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.