Najnowsze

  • 6 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4030

Projekt młodzieżowy Between us - wsparcie psychiczne nastolatków

5 dziewczyn z Bielska-Białej - Agata, Wiktoria, Natalia, Maja i Karolina od listopada prowadzi projekt w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Jego celem jest wsparcie psychiczne nastolatków. Udostępniają ważne treści na Instagramie i Facebooku, ale ich głównymi środkami przekazu są Spotify (prowadzenie podcastu) oraz YouTube (jeden z filmów ma aż 55 tysięcy wyświetleń!).

Projekt młodzieżowy Between us - wsparcie psychiczne nastolatków · fot. Between Us


Projekt " Between us" ma na celu uświadamianie rówieśnikom ich wartości i pokazanie jak pokochać swoje wady. Dziewczyny chcą poruszyć zróżnicowane tematy, np. jak poradzić sobie z codziennymi problemami w dzisiejszym społeczeństwie. Ich celem jest stworzenie społeczności zrzeszającej młodzież z różnych środowisk, w której mogłaby czuć się komfortowo i niezależnie.

- Młodzież w naszym wieku nie ma odpowiedniego wsparcia psychologicznego, co skutkuje zaburzoną samooceną, chorobami psychicznymi i innymi negatywnymi postawami i zachowaniami. Media społecznościowe kreują wyidealizowany wizerunek ludzi co skutkuje kompleksami u nastolatków. Dążą oni do ideału, co powoduje obniżenie poczucia wartości i stany depresyjne. Ponadto młodzież nie wykorzystuje swojego pełnego potencjału i nie umie dbać o swój stan wewnętrzny. Media społecznościowe powodują także wyalienowanie ze świata, brak umiejętności porozumiewania się z ludźmi i nawiązywania nowych relacji w realu. System edukacyjny w naszych czasach także nie poświęca uwagi "problemom z życia wziętym", przez co dzisiejsza młodzież ma problemy z radzeniem sobie w wielu stresowych sytuacjach. Problem ten potwierdza wiele badań. Jest on także zauważalny przez samą młodzież, chociaż nie zawsze umie ona nazwać wyzwanie, z którym się zmaga. Duża część osób nawet nie jest świadoma problemu lub nie wie jak sobie z nim radzić - tłumaczą twórczynie projektu.

Linki do mediów związanych z projektem:

Spotify (podcasty):

Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UC9aLmoDg_H3vcftY20U-6vg/videos
Instagram:
https://www.instagram.com/betweenus_pl/
Facebook:
https://www.facebook.com/Between-Us-101747971795966

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.