pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 5 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1290

Nowoczesne pożyczki pozabankowe kontra klasyczne kredyty gotówkowe

Materiał partnera:

W życiu każdej osoby może zdarzyć się sytuacja, w której potrzebny będzie natychmiastowy dostęp do dodatkowej gotówki. Pierwszym rozwiązaniem, jakie przychodzi na myśl większości z nas jest pożyczka. Aktualnie do wyboru w tym obszarze mamy pożyczki pozabankowe realizowane przez firmy pożyczkowe lub kredyty gotówkowe udzielane przez banki. Czym właściwie różnią się te produkty finansowe i po który z nich warto sięgnąć w nagłej potrzebie?

Nowoczesne pożyczki pozabankowe kontra klasyczne kredyty gotówkowe


Tradycyjne bankowe kredyty gotówkowe i ich charakterystykaKredyty gotówkowe istnieją tak długo, jak funkcjonują banki. Pożyczanie pieniędzy klientom stanowi jeden z najważniejszych filarów ich działalności, zmianie ulegają jedynie metody, oprocentowanie oraz poszczególne oferty. Dostęp do kredytów bankowych jest dość ograniczony, gdyż banki zazwyczaj pożyczają własne pieniądze jedynie osobom, w przypadku których nie ma większego ryzyka co do spłaty. Idealny kredytobiorca bankowy posiada stałe, stabilne zatrudnienie, odpowiednio wysoki dochód oraz nie miał w przeszłości problemów ze spłatą swoich zobowiązań finansowych.

O pożyczkę bankową można ubiegać się zarówno w placówce banku, jak i przez internet. Obie te metody wiążą się jednak zazwyczaj z koniecznością przedstawienia szeregu dokumentacji oraz wypełnieniem dość skomplikowanego wniosku. Banki przed udzieleniem kredytu dokonują szczegółowej analizy sytuacji finansowej klienta, w tym sprawdzają zapisy w BIK. Na tej podstawie wydawana jest decyzja kredytowa i przyznawane pieniądze. Jak widać, proces ubiegania się o pożyczki bankowe jest dość skomplikowany i złożony, samo wysłanie wniosku nie gwarantuje przy tym otrzymania potrzebnej gotówki, na którą klient musi poczekać od kilkunastu godzin do nawet kilku tygodni.

Nowoczesne pożyczki pozabankowe kontra klasyczne kredyty gotówkowe


Czym pożyczki pozabankowe różnią się od kredytów gotówkowych?Osoby, które nie chcą tracić czasu na wypełnianie skomplikowanych wniosków oraz długie oczekiwanie na decyzję banku, mają na szczęście jeszcze jedną, wartą zainteresowania opcję. Są nią pożyczki pozabankowe udzielane przez niezależne od banków firmy pożyczkowe. Firmy pożyczkowe są legalnie działającymi w Polsce podmiotami, które udostępniają własne pieniądze chętnym do skorzystania z ich usług klientom. Ich działalność w większości przypadków skupia się w internecie, co pozwala na skorzystanie z ich oferty o każdej porze dnia i nocy oraz uzyskanie wsparcia finansowego także w weekendy, święta oraz dni wolne od pracy, kiedy banki są zamknięte dla klientów.

Pożyczki pozabankowe to pożyczki krótkoterminowe na dowód, których okres spłaty najczęściej waha się od 30 do 45 dni. Mogą opiewać na różne kwoty najczęściej z przedziału od 200 do 20 tys. zł, a ubiegać się o nie może każda dorosła osoba, która będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie we wskazanym terminie. Ich zaletami są bardzo proste procedury, rozpatrywanie wniosków w zaledwie kilka minut, szybka realizacja przelewu oraz atrakcyjne promocje, w tym szczególnie możliwość zaciągnięcia pierwszej pożyczki całkowicie za darmo. Pozwala to bez żadnych kosztów własnych przetestować w praktyce pożyczki pozabankowe oraz ocenić jakość usług konkretnej firmy pożyczkowej.