pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 8 marca 2021
  • wyświetleń: 1203

Aktualności i wiedza szkolna dla młodzieży. Gdzie szukać informacji?

Materiał partnera:

Nie wszystkie strony internetowe bazują na rzetelnych danych i wiarygodnych źródłach. Ale aktualności ze świata i fakty zawsze powinny być przedstawiane obiektywnie. Gdzie szukać takich informacji?

W Internecie można znaleźć mnóstwo sposobów na zabicie nudy. Jednak oprócz rozrywki, warto sięgać też po treści o wartości edukacyjnej. Korzystanie z portali dla uczniów pomaga w edukacji zdalnej, lecz także pozwala spojrzeć na naukę przychylniejszym okiem z perspektywy mało znanych faktów oraz ciekawostek.

Gdzie szukać informacji?Informacji o najważniejszych wydarzeniach ze swojego miasta najlepiej szukać na regionalnych portalach prasowych, serwisach poświęconych wydarzeniom kulturalnym oraz na portalach urzędowych. Wiadomości z Polski i ze świata można znaleźć na oficjalnej stronie rządowej. Wyczerpujące informacje o bieżących sprawach są dostępne również na stronie Polskiej Agencji Prasowej. Jednocześnie warto korzystać z zagranicznych źródeł, żeby porównywać przedstawiane w nich wydarzenia z tymi, o których mówi się w polskich mediach.

Jak uzupełniać szkolną wiedzę?Edukacja zdalna sprzyja rozwojowi stron edukacyjnych, takich jak Noizer, które mają pomóc w uzupełnianiu szkolnej wiedzy. Korzystanie z zasobów Internetu jest szczególnie ważne zwłaszcza podczas pandemii, kiedy nauczycielom i uczniom brakuje czasu, żeby szczegółowo omówić niektóre zagadnienia. Ministerstwo Edukacji i Nauki stworzyło specjalną listę stron internetowych i aplikacji, które pomogą uczniom w nauce (nie tylko zdalnej). Wśród wyróżnionych znalazł się internetowy podręcznik "Włącz Polskę!", portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej, Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji, strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, serwis z dostępem do filmów, audycji i spektakli Ninateka.pl, a także strony internetowe epodreczniki.pl oraz scholaris.pl.

Zaletą portali edukacyjnych przeznaczonych dla młodzieży jest to, że oprócz materiałów ułatwiających naukę, można znaleźć w nich mnóstwo inspiracji i wskazówek dotyczących organizacji wycieczek czy imprez z przyjaciółmi. Tego typu strony internetowe są pełne pomysłów na spędzanie czasu wolnego i zawierają mnóstwo propozycji gier i zabaw, np. na wieczór sylwestrowy. Nie brakuje na nich również ciekawostek naukowych, przyrodniczych i kulturalnych. Opisywane w artykułach święta pozwalają lepiej poznać polskie tradycje, ale też "zwiedzić" wirtualnie kawałek świata bez konieczności wychodzenia z domu.