pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 2 marca 2021
  • wyświetleń: 891

Czym jest faktoring online?

Materiał partnera:

Prawidłowe funkcjonowanie firmy zależy między innymi od regularnych wpływów. Niestety klienci nie zawsze płacą za zrealizowane usługi na czas. Co zatem zrobić, aby zapewnić płynność finansową firmy? W takiej sytuacji warto skorzystać opcji zwanej faktoringiem online. Co to jest i jak działa? Oto kilka odpowiedzi na najważniejsze pytania.

1. Co to jest faktoring online?
2. Zalety faktoringu
3. Kiedy na firmowe konto wpływają pieniądze?


Co to jest faktoring online?Faktoring online to nic innego jak finansowanie faktur. Całą procedura polega na tym, że firma zajmująca się faktoringiem, opłaca faktury z odroczonym terminem płatności. Jak to tak naprawdę działa? Właściciel firmy zgłasza się do placówki specjalizującej się w faktoringu z nieopłaconą fakturą. Firma od faktoringu ją opłaca, pomagając w ten sposób zachować płynność finansową swoich klientów. Cały program opłacania faktur można dobrać do własnych potrzeb. Dlatego przed rozpoczęciem współpracy z firmami przeprowadzana jest rozmowa, która pozwala opracować najlepszy plan. Aby w ten sposób funkcjonować, należy firmie opłacającej faktury przedstawić wyciągi firmowe z ostatniego półrocza. Oprócz tego wymagane jest, aby przedsiębiorstwo działało na rynku minimum rok. W ten sposób firma zajmująca się faktoringiem ma pewność, że klienci mają już wypracowaną pozycję na rynku w swojej branży. Oczywiście istotne są też podstawowe informacje na temat kontrahentów, którzy w późniejszym terminie powinni opłacić faktury. Takie założenia mają na celu ocenić wypłacalność dłużnika.

Zalety faktoringuFaktoring to dość nowe zjawisko, które prężnie się rozwija. Do najważniejszych zalet procedury należy pomoc firmom w zachowaniu płynności finansowej. Takie rozwiązanie pozwala firmom zebranie środków na opłacenie pracowników, nawet jeśli kontrahenci jeszcze nie opłacili swoich zobowiązań. W ten sposób firma nie straci dobrych specjalistów, którzy w momencie niewypłacalności rozpoczną poszukiwania nowej firmy. W ten sposób firma pracuje na wizerunek rzetelnego i wiarygodnego pracodawcy, co pozwoli zapracować na dobrą reputację na rynku. A przecież dobry PR to podstawa poprawnego funkcjonowania każdej formy.

Kiedy na firmowe konto wpływają pieniądze?Jedno z najczęściej pojawiających się pytań związanych z faktoringiem, dotyczy okresu oczekiwania na przelew. Pieniądze na koncie pojawią się praktycznie od razu. Dzięki temu firma może zrealizować swoje płatności bez obawy, że powstaną opóźnienia, które oczywiście pociągną za sobą odsetki.