pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 8 marca 2021
  • 9 marca 2021
  • wyświetleń: 14872

W Pszczynie powstanie zakład brykietowania flotokoncentratu

W obiektach na terenie po byłym zakładzie ELWO w Pszczynie ma powstać zakład brykietowania flotokoncentratu węgla kamiennego. Czym zakład będzie się zajmował oraz jaki wywrze wpływ na środowisko?

22 lutego radny Arkadiusz Gardiasz złożył zapytanie ws. przedmiotowej inwestycji. Wyjaśnień udzielił Piotr Sidzina, zastępca burmistrza Pszczyny. Jak się dowiadujemy, inwestycja obejmuje swym zasięgiem dwa dzierżawione obiekty na terenach po byłym zakładzie ELWO w Pszczynie, o łącznej powierzchni 3600 m2, z czego jeden o powierzchni 1800 m2 stanowi obiekt produkcyjny po byłej malarni, a drugi stanowi budynek magazynowy o powierzchni 1800 m2. Działalność produkcyjna, jak również sposób magazynowania gotowego produktu, nie będzie wychodzić poza obręb wynajmowanych obiektów. W wyniku prac montażowych linii produkcyjnej nie będą wprowadzane żadne zmiany dotyczące istniejących obiektów, a sam montaż linii produkcyjnej polegać będzie na ustawieniu urządzeń wg kolejności ich użycia.

W zakładzie odbywać się będzie produkcja brykietu węglowego metodą mechanicznego scalania przy użyciu pras walcowych. Planowana inwestycja nie niesie za sobą konieczności budowy nowych obiektów ani zmian budowlanych w istniejących obiektach.

- Jedynym źródłem emisji dla przedmiotowego przedsięwzięcia będzie emisja spalin z dwóch palników, wariantowo, w zależności od dostępności medium grzewczego tj. oleju opałowego lub gazu ziemnego — wykorzystanych do celów grzewczych suszarni. Emisja nie będzie dotyczyła wyprowadzania pyłów do środowiska naturalnego, lecz gazów powstałych w wyniku pracy palników. Instalacja wyposażona jest w system filtracji i odciągów powietrza, eliminujący całkowicie przedostawanie się jakichkolwiek pyłów powstających podczas pakowania, czy załadunku na środki transportu. Zastosowana w procesie produkcyjnym technologia nie powoduje emisyjności, ani przenikania innych zanieczyszczeń do środowiska - odpowiada Piotr Sidzina na podstawie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.