pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 24 lutego 2021
  • wyświetleń: 1044

Czym jest tajskie SPA? Czy warto z niego skorzystać?

Materiał partnera:

Przedstawiciele zachodnich kultur mogą się wiele nauczyć od ludzi ze wschodu. W Większości azjatyckich krajów hołduje się zupełnie innemu podejściu do zdrowia i ciała. Doskonale reprezentuje to tzw. tajskie SPA. Co to takiego? Z jakich elementów się składa i dlaczego warto skorzystać z dalekowschodniej wiedzy i tradycji w poszukiwaniu spokoju ciała i ducha?

Tajska medycyna ludowa - na czym to polega?Tajlandia wielu osobom kojarzy się ze słońcem, podróżami, pięknymi plażami czy egzotyczną przyrodą. To jednak również kraj bardzo ciekawych praktyk medycznych o korzeniach sięgających tysięcy lat. Tajowie znani są ze swojego pogodnego usposobienia i spokoju. Wynika to na pewno w dużym stopniu z ich podejścia do dbania o zdrowie oraz samopoczucie. Tradycyjna medycyna tajska opiera się zachowaniu wewnętrznej równowagi - odpowiedniej proporcji czterech żywiołów. Jeśli jest ona zachowana, organizm nie choruje.

Jednymi z najważniejszych metod tradycyjnej medycyny tajskiej są te związane z fizjoterapią. Do korygowania wewnętrznych sił organizmu wykorzystuje się rozmaite metody: masaże, okłady, aromaterapię, saunę itp. Szczególnie dobrze znany w świecie zachodnim jest właśnie tajski masaż, który stanowi swoistą metodę uzdrawiania i często wykorzystuje aromatyczne olejki, gorące kamienie oraz inne elementy niespotykane np. w masażu klasycznym

Tajski masaż i jego mocTajski masaż to w zasadzie cały rytuał, który dąży do przywrócenia wewnętrznej równowagi organizmu, odpręża i rozluźnia ciało oraz umysł. Zajmujący się nim terapeuci traktują organizm całościowo, rozpoznając jego potrzeby i odpowiednio dobierając metody terapii. Dlatego po wyjściu z gabinetu zazwyczaj można poczuć ogromną ulgę. Często jest nazywany pasywną jogą, ponieważ polega nie tylko na uciskaniu punktów na ciele, ale również ustawianiu go w różnych pozycjach mających na celu rozciągnięcie mięśni i uwolnienie punktów energetycznych. Tak naprawdę jednak tajski masaż ma ponad sto odmian, dlatego zabieg może za każdym razem wyglądać nieco inaczej.

Jego klasyczna odmiana może pomóc przede wszystkim w:
  • bólu pleców,
  • bólach migrenowych,
  • zaburzeniach tkanek miękkich,
  • stanach zapalnych organizmu,
  • bólach stawów,
  • przykurczach mięśni i ścięgien.


Ponadto niezwykle relaksuje, odpręża i pomaga uwolnić stres. Niektórzy przypisują mu nawet role w walce z depresją oraz zaburzeniami emocjonalnymi.

Tajskie SPA - czy to coś dla Ciebie?W ramach tajskiego SPA można skorzystać nie tylko z klasycznego masażu, ale również np. z zabiegów gorącymi kamieniami lub gorącym olejem. Bardzo popularne są też tajskie zabiegi na stopy pomagający zredukować uczucie obciążenia dolnych kończyn. To zatem wspaniały pomysł dla wszystkich zapracowanych, zestresowanych i szukających chwili wytchnienia. Interesuje Cię tajskie SPA? Sprawdź ofertę ośrodka medycznego Malinowy Dwór. Znajdziesz tam inspirowane Tajlandią pakiety z relaksującymi zabiegami realizowanymi przez prawdziwych specjalistów w swoim fachu!