pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 18 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2177

Burmistrz Pszczyny wziął udział w II Marszu Pamięci

W niedzielę, 17 stycznia w hołdzie ofiarom Marszu Śmierci zorganizowany został II Marsz Pamięci. Gminę Pszczyna reprezentował burmistrz Dariusz Skrobol.

Burmistrz Pszczyny wziął udział w II Marszu Pamięci - 17.01.2021
Burmistrz Pszczyny wziął udział w II Marszu Pamięci - 17.01.2021 · fot. UM Pszczyna


Tegoroczne obchody rozpoczęły się o godzinie 5.59 od złożenia kwiatów i zapalenia znicza pod bramą główną w Birkenau. W ten sposób uczestnicy oddali hołd zmarłym w KL Auschwitz-Birkenau. Następnie w formie sztafety przemaszerowali przez powiaty: oświęcimski, pszczyński, miasto Jastrzębie-Zdrój oraz powiat wodzisławski.

W trakcie Marszu uczestnicy II Marszu Pamięci wraz z burmistrzem Pszczyny złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową ofiar Marszu Śmierci przy Stadionie Miejskim w Pszczynie.

Marsz Pamięci organizowany jest przez członków Międzynarodowego Naukowego Koła Bezpieczeństwa Narodowego w Cieszynie Akademii WSB. Obchody odbyły się zachowaniem wszelkich obowiązujących reżimów sanitarnych.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.