pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 30 grudnia 2020
  • 13 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3407

W styczniu w Pszczynie będzie można się zbadać w mammobusie

Lux Med zaprasza już 20 stycznia na pierwsze w 2021 roku bezpłatne badania mammograficzne przy markecie Kaufland w Pszczynie.

Styczeń 2021 roku jest miesiącem, w którym po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać kobiety z rocznika 1971. Zachęcamy uprawnione panie, aby nie zwlekały z decyzją o realizacji badań. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Badania będzie prowadził Lux Med - jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie.

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także:
  • nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.


Mobilna pracownia mammograficzna Lux Med w Pszczynie pojawi się 20 stycznia 2021 w godzinach od 10.00 do 17.00 przy markecie Kaufland (ul. Broniewskiego 1A).

Wcześniej należy się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania. Przed połączeniem telefonicznym warto przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami Lux Med środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy pacjentki, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pań są także środki do dezynfekcji rąk. Lux Med prosi o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

mammografa

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.