pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 4 grudnia 2020
  • wyświetleń: 660

Gmina Pawłowice: kadencja sołtysów będzie wydłużona

Sytuacja epidemiczna nie pozwala na organizację zebrań wiejskich, a tym samym niemożliwe jest przeprowadzenie wyborów na sołtysów i do rad sołeckich.

15 grudnia 2020 roku kończy się kadencja Szczepana Martynowskiego sołtysa Osiedla Pawłowice, a 31 stycznia 2021 roku sołtyski Krzyżowic Beaty Wali. Aby umożliwić im sprawowanie funkcji do czasu bezpiecznego zorganizowania wyborczych zebrań wiejskich, postanowiono wydłużyć ich kadencję do końca czerwca przyszłego roku. Takie rozwiązanie wymaga jednak zmiany zapisów w statutach sołectw, a zmiany w statucie muszą być poprzedzone konsultacjami społecznymi z mieszkańcami.

Na ostatniej sesji radni przegłosowali uchwałę o organizacji konsultacji w trybie on-line, które zostaną uruchomione na stronie internetowej gminy Pawłowice. Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z projektami uchwał dotyczących zmian w statutach sołectw i złożyć uwagi do projektów. Konsultacje potrwają od 10 do 14 grudnia.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.