pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 21 listopada 2020
  • 23 listopada 2020
  • wyświetleń: 7787

[WIDEO] Pszczyńscy artyści i środowiska kulturalne w kryzysie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Od początku pandemii wyjątkowo cierpi branża kulturalna. W złej sytuacji są zarówno instytucje kultury, artyści etatowi, jak i freelancerzy. Wielu artystów scenicznych musiało poszukać innego zajęcia na okres pandemii, niektórzy zmuszeni są zmienić branżę, by przetrwać trudne czasy. Najbardziej przerażające jest jednak to, że nie ma widoków na szybką poprawę sytuacji.Występy, koncerty, wystawy, spektakle - wszystko odwołane lub teoretycznie odbywające się z udziałem 25% widowni. Próby i zajęcia artystyczne wstrzymane, część przeniesiona do sieci, gdzie możliwości działania są ograniczone. Branża kulturalna jest w bardzo trudnej sytuacji od początku pandemii i nawet kilka miesięcy covidowej "odwilży" niewiele w tej kwestii zmieniło.

Również lokalne wydarzenia artystyczne nie cieszyły się wówczas zbyt dużą popularnością. Jak podkreśla Michał Czernek, dyrektor Pszczyńskiego Centrum Kultury, najbliższa przyszłość życia artystycznego i kulturalnego stoi pod znakiem zapytania. Może się okazać, że publiczność będzie bardzo długo przełamywała opory przed gromadzeniem się w domach kultury czy nawet wokół wydarzeń na wolnym powietrzu. Z kolei Jakub Pieczka, założyciel pszczyńskiego stowarzyszenia "take tam..." otwarcie przyznaje, że życie kulturalne zamarło, a wszelkie działania w trybie on-line są jedynie jego namiastką.

Ela, ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.