pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 29 października 2020
  • wyświetleń: 645

"Niekochana" Janusza Nasfetera w Pszczyńskim Klubie Filmowym

Za nami:

Podczas spotkania 29 października powrócimy do twórczości Janusza Nasfetera, który urodził się sto lat temu. Tym razem poznamy "Niekochaną", w którą wcieliła się Elżbieta Czyżewska.

Niekochana
Kadr z filmu "Niekochana" Janusza Nasfetera · fot. materiały prasowe


Sensem życia młodej Żydówki - Noemi jest miłość do Kamila, studenta Akademii Sztuk Pięknych. Obsesyjna, zaborcza miłość dziewczyny budzi w chłopaku lęk. Ciągłe rozstania i powroty, ponowne próby porozumienia doprowadzają Noemi do załamania nerwowego. W nocy z 31 sierpnia na 1 września 1939 roku dziewczyna przyjeżdża do Józefina na kolejne spotkanie z ukochanym. Czekając na Kamila rozpamiętuje przeszłość, a w oddali słychać już pierwsze wybuchy bomb. Film jest luźną adaptacją opowiadania Adolfa Rudnickiego z 1937 roku, w której do głównego wątku przygniatającej miłości Noemi i Kamila Nasfeter nadbudował obraz pierwszych dni wojennej zawieruchy.

Za zdjęcia do "Niekochanej" odpowiada Antoni Nurzyński, a za scenografię Wojciech Krysztofiak. Po raz kolejny wsłuchamy się także w efekty pracy Krzysztofa Komedy. Przed nami dokonania wybitnych postaci polskiej kultury.

Pszczyński Klub Filmowy to seanse filmowe, którym towarzyszy prelekcja i dyskusja. Spotkania odbywają się w "Galerii 13" (ul. Bednarska 13) przy Pszczyńskim Centrum Kultury w każdy czwartek o 18.00. Na spotkania zaprasza Dawid Stwora. Klub należy do Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.