Najnowsze

  • 21 października 2020
  • wyświetleń: 2508

Kiedy warto zdecydować się na podsłuch i co może nam on dać?

Materiał partnera:

Chociaż często wydaje nam się to jak sytuacja rodem z filmu, to jednak czasem z różnych powodów jesteśmy bardzo zdesperowani, by udowodnić swoje racje. W takim wypadku jednym z bardziej wiążących dowodów przed sądem jest nagranie z podsłuchu, które potwierdza nasze słowa lub zaprzecza oskarżeniom skierowanym w naszą stronę. Nie zawsze jednak pozyskiwanie tego typu dowodów jest zgodne z prawem. Jak zatem skorzystać z podsłuchu, by miało to sens? O czym musimy pamiętać i do kogo się zwrócić, aby zebrane materiały mogły stanowić na naszą korzyść, a nie zostać odrzucone przez sąd?

1. Kiedy można założyć podsłuch - zagadnienia prawne
2. Czy warto korzystać z podsłuchu?
3. W jakich sytuacjach możemy sięgnąć po podsłuch?


Kiedy można założyć podsłuch - zagadnienia prawne



Chociaż podsłuch potrafi być użyteczny, nasze prawo bardzo ściśle opisuje, w jakich sytuacjach możemy go wykorzystać. Zaliczają się do nich między innymi:
  • zabójstwa;
  • narażenie na niebezpieczeństwo lub ryzyko sprowadzenia katastrofy;
  • wymuszenia okupów, uprowadzeń;
  • zamachu na integralność czy niepodległość państwa;
  • ujawnianie informacji tajnych;
  • wytwarzania i obracania substancjami nielegalnymi, jak na przykład narkotyki;
  • próba zdefraudowania lub przywłaszczenia znacznego mienia;
  • działanie w zorganizowanej grupie przestępczej;
  • przyjmowanie łapówek lub ryzyko wystąpienia takiej sytuacji.

Jeżeli chcemy zdecydować się na podsłuch, bez znaczenia czy taki domowy czy na przykład podsłuch na messengerze, musimy bardzo dokładnie sprawdzić czy jesteśmy do tego uprawnieni. W innym wypadku sąd nie tylko nie uzna takich dowodów, ale również możemy mieć kłopoty ze względu na bezprawne działanie. Jeżeli zależy ci na profesjonalnie wykonanym i zgodnym z prawem podsłuchem, przejdź na stronę https://podsluchy24.pl/.



Czy warto korzystać z podsłuchu?



Uciekanie się do podsłuchiwania drugiej osoby jest działaniem ostatecznym i często nie chcemy, lecz musimy to zrobić - zwykle by udowodnić komuś winę lub samemu oczyścić się z zarzutów. Z profesjonalnego podsłuchu możemy skorzystać gdy podejrzewamy drugą połówkę o zdradę, partnera biznesowego o malwersacje i zaprzepaszczanie możliwości firmy, a także przypadku konieczności zebrania dowodów na bardzo poważne przestępstwa. Jeżeli nie jesteśmy w stanie inaczej udowodnić swojego stanowiska, zdecydowanie warto jest spróbować. Powinniśmy jednak działać z osobami, które znają się na swojej pracy i które będą wiedziały, kiedy i jak skorzystać z podsłuchu czy szpiegowania telefonu, aby tak zebrane dowody miały jakąkolwiek moc prawną i były pozyskane legalnie.

W jakich sytuacjach możemy sięgnąć po podsłuch?



Podsłuchiwanie jest legalne nie tylko w przypadku wcześniej wymienionych sytuacji, ale również względem ściśle określonych osób. Zgodnie z literą prawa możemy podsłuchiwać podejrzanego, oskarżonego i pokrzywdzonego. Wykorzystanie podsłuchu jest możliwe także względem wszystkich osób, z którymi oskarżony może w jakikolwiek sposób kontaktować się ze względu na toczącą się przeciwko niemu sprawę. Ten sposób pozyskiwania dowodów możemy wykorzystać także względem ludzi, którzy mogą coś wiedzieć na temat zagrożenia, które dopiero ma się stać.

Podsłuch jest narzędziem bardzo użytecznym i pozwala zdobyć bardzo istotne dowody, jednak jego wykorzystanie jest ściśle regulowane przez prawo. Zanim więc zabierzemy się za podsłuchiwanie, musimy upewnić się że wolno nam to zrobić - najlepszą opcją jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy będą w stanie zadbać o naszą sprawę i pozyskać wartościowe nagrania.