Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 13 października 2020
  • 18 października 2020
  • wyświetleń: 16614

W centrum Pszczyny powstanie nowe rondo! Wkrótce rozpoczną się prace

Niebawem rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Dworcowej i Kopernika w Pszczynie. Powstanie tu rondo, które znacznie poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu. Wykonanie inwestycji zaproponował radnym burmistrz Dariusz Skrobol podczas ostatniej sesji.

skrzyżowanie ul. Dworcowej i Kopernika
Niebawem rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Dworcowej i Kopernika w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Skrzyżowanie ulic Dworcowej i Kopernika znajduje się w centrum miasta. Łączy drogi prowadzące w kierunku dworca kolejowego, DK-1, parku, a także zachodniej części osiedla Śródmieście i w stronę osiedli Piłsudskiego i Powstańców Śląskich. Stanowi zarówno ważną arterię dla mieszkańców, jak i dla turystów, którzy odwiedzający Pszczynę.

Na przebudowę przeznaczono 85 tysięcy złotych. Inwestycja została skonsultowana między innymi w zakresie projektu i wykonania, a także w zakresie bezpieczeństwa z Komendą Powiatową Policji. Prace rozpoczną się jeszcze w październiku.

- Wiem, że wielu mieszkańców oczekiwało tej inwestycji, dlatego na poprzedniej sesji zaproponowałem radnym zrealizowanie jej jeszcze w tym roku - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - To bardzo ważna inwestycja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców, ale także udrożnienie ruchu. Wierzę, że po realizacji zadania obrazek korkującej się w tym miejscu w godzinach szczytu drogi przejdzie do historii - dodaje..

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.