Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 29 września 2020
  • wyświetleń: 1375

Powiat pszczyński wspiera gminy w usuwaniu azbestu

Powiat pszczyński każdego roku przyznaje gminom środki na dofinansowanie lokalnych programów usuwania azbestu. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego przyjęto uchwałę o przyznaniu na ten cel pomocy finansowej gminie Pszczyna.

sesja Rady Powiatu
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego przyjęto uchwałę o przyznaniu na ten cel pomocy finansowej gminie Pszczyna · fot. Powiat


W celu całkowitego usunięciu wyrobów zawierających azbest i bezpiecznego ich unieszkodliwienia, powiat pszczyński od kilkunastu lat aktywnie włącza się w programy gminne skierowane do mieszkańców. Na podstawie uchwał Rady Powiatu, co roku przyznawane są środki gminom powiatu pszczyńskiego na kontynuowanie zadania związanego z usuwaniem odpadów zawierających azbest.

We wrześniu zapadła decyzja o udzieleniu kolejnej pomocy finansowej gminie Pszczyna. Dofinansowanie w wysokości 12 tys. zł zostanie wykorzystane na przedsięwzięcia polegające na usuwaniu i unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest z terenu gminy.

W ostatnich kilkunastu latach powiat pszczyński przekazał gminom niemal 400 tys. zł na usuwanie i unieszkodliwianie azbestu. W tym czasie w gminach powiatu zebrano blisko 1000 ton odpadów.

Na terenie powiatu większość obiektów z wyrobami zawierającymi azbest stanowią obiekty budownictwa jednorodzinnego, budynki gospodarczo-inwentarskie, zabudowania tymczasowe, a także budynki położone na terenie rekreacyjnych ogródków działkowych.

- Pomagamy mieszkańcom naszego powiatu w eliminacji elementów wykonanych z azbestu. Zależy nam także na właściwej edukacji ekologicznej, która ma za zadanie uświadomić, jakie poważne zagrożenia dla zdrowia i życia pociąga za sobą niewłaściwie postępowanie z azbestem - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.