Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 22 września 2020
  • wyświetleń: 1134

Co trzeba wiedzieć o koloryzacji włosów?

Materiał partnera:

Koloryzacja, czyli farbowanie włosów, jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach fryzjerskich. Decydują się na nią kobiety w każdym wieku, by zmienić image lub by ukryć siwe włosy. Dzięki odpowiednio dobranym farbom, można uzyskać dowolny efekt. Jak farbować włosy? Jakich kosmetyków używać? W hurtowni fryzjerskiej Progress we Wrześni fryzjerzy znajdą wszystko, czego potrzebują, by stworzyć u klientki wymarzoną fryzurę.

1. Rodzaj farby do włosów
2. Kolor stały czy tymczasowy?
3. Farbowanie włosów bez tajemnic


Koloryzacja włosów to sposób na wyrażenie siebie, odjęcie sobie lat, ukrycie siwizny lub odzwierciedlenie samopoczucia. Z tego powodu każda klientka ma własne wyobrażenie na temat wymarzonego koloru fryzury i wyrobione oczekiwania co do efektu, jaki zobaczy na swoich włosach tuż przed wyjściem z salonu. Co trzeba wiedzieć o farbowaniu włosów, by osiągnąć wymarzony rezultat? Oto porady fryzjerskie i garść przydatnych informacji na temat koloryzacji.Rodzaj farby do włosówAby zapewnić klientkom piękny kolor farbowanych pasm, styliści robią zakupy w miejscach takich jak hurtownia fryzjerska Progress Września. Znajdzie się w nich wszystkie rodzaje farb do włosów. Fryzjerzy do wyboru mają farby z barwnikami syntetycznymi i roślinnymi. Sztuczne pigmenty wnikają w kosmyki, dzięki amoniakowi lub innym substancjom o podobnym działaniu. Ze względu na to, że amoniak niszczy włosy, część fryzjerów używa wyłącznie farb bez amoniaku lub z jego ograniczoną zawartością. Takie preparaty są łagodniejsze, jednak pozwalają zmienić barwę włosów jedynie w niewielkim stopniu.

Farbowanie włosów za pomocą barwników pochodzenia naturalnego jest znane od starożytności. Fryzjerzy do dziś używają np. henny i renga. Dzięki barwnikom tego typu uzyskuje się jedynie kilka kolorów włosów, jednak efekt jest naturalny, a pasma są dobrze odżywione nawet po wielokrotnym powtarzaniu zabiegu.

Kolor stały czy tymczasowy?Farbowanie włosów może dawać efekt stały lub tymczasowy. Trwałe farby utrzymują się na kosmykach nawet po wielu myciach. Usunięcie koloru jest możliwe wyłącznie w trakcie zabiegu dekoloryzacji. Jeśli nie chce się go wykonywać, jedynym sposobem na zmianę barwy fryzury jest ponowne farbowanie na inny kolor lub odczekanie aż włosy odrosną. Po ich odrośnięciu należy je ściąć.

W przypadku trwałych farb do włosów problematyczne jest utrzymanie ładnego odcienia blond. Jasne, farbowane kosmyki często żółkną. Aby uniknąć takiego efektu, farbowane włosy blond powinno się myć specjalnymi szamponami. Niwelowanie żółtego odcienia włosów przy użyciu kosmetyków z fioletowym pigmentem przyniesie jednak rezultaty, wyłącznie gdy preparat będzie stosowany regularnie.

Jeśli ma się wątpliwości co do wyboru nowego odcienia fryzury, można zdecydować się na koloryzację tymczasową. Profesjonalne kosmetyki do włosów obejmują farby, które zmywają się po kilku lub kilkunastu myciach. Dzięki temu efekty nieudanej koloryzacji można szybko i łatwo cofnąć bez skracania lub ponownego farbowania pasm.

Farbowanie włosów bez tajemnicFryzjerzy znają wszelkie techniki koloryzacji włosów i sposoby pielęgnacji pasm po wykonaniu zabiegu. Klientki powinny korzystać z ich wiedzy, by stworzyć elegancką i dopasowaną do typu urlopy fryzurę oraz by nadać pasmom farbowanym zdrowy wygląd. Porady fryzjerskie udzielane w salonie są bowiem najbardziej wartościowe, zwłaszcza gdy stylista dodatkowo może doradzić klientce zakup profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji. Dzięki preparatom tego typu kolor na włosach utrzymuje się znacznie dłużej, a fryzura jest pełna blasku.