Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 22 września 2020
  • wyświetleń: 641

Dysk SAS - czy warto zdecydować się na zakup?

Materiał partnera:

Dysk SAS stworzony został z myślą o połączeniu z serwerem, dlatego też dedykowany jest firmom, których codzienna praca opiera się na urządzeniach tego typu. Pracownicy wykonujący czynności przy użyciu komputerów - szczególnie w dużych firmach - doskonale wiedzą, jak ogromne ilości danych są gromadzone.

Dysk SAS - czy warto zdecydować się na zakup?


Dysk SAS stworzony został z myślą o połączeniu z serwerem, dlatego też dedykowany jest firmom, których codzienna praca opiera się na urządzeniach tego typu. Pracownicy wykonujący czynności przy użyciu komputerów - szczególnie w dużych firmach - doskonale wiedzą, jak ogromne ilości danych są gromadzone. Serwer umożliwia zwiększenie wydajności, usprawniając tym samym pracę w firmie.

Dysk SAS - funkcje i cechyDysk SAS - Serial Attached SCSI - dedykowany jest podmiotom, które korzystają z serwerów oraz stacji roboczych. Urządzenia te wykonują określone przez SCSI komendy dla zaawansowanych funkcjonalności. Dysk SAS w odróżnieniu od modeli NLSAS oraz SATA charakteryzuje się zwiększoną wydajnością i skutecznością działania, niezależnie od obciążenia.

Model SAS posiada znacznie więcej atutów, dzięki którym chętnie wybierany jest przez firmy, którym zależy na efektywniejszej pracy swoich pracowników. Uwagę zwraca prędkość obrotu talerza, która różni się zdecydowanie od innych modeli - jest nieporównywalnie większa, bowiem jest to 10000 obrotów/minutę oraz 15000 obrotów/minutę. Dodatkowo warto wspomnieć, iż w odróżnieniu od urządzenia SATA, SAS skraca dostęp do danych aż o połowę. Ważną cechą sprzętu jest również niezawodność, potwierdzona średnim czasem pomiędzy awariami MTBF (Mean Time Between Failures) - wartość ta wynosi bowiem 1,6 mln godzin (182 lata). Dysk SAS dostępny jest w dwóch rozmiarach do wyboru - 3,5 cala lub 2,5 cala. Przed zakupem odpowiedniego modelu, należy dokładnie sprawdzić wielkość kieszeni w posiadanym serwerze.

Wydawać by się mogło, iż dostępna pojemność może mieć wpływ na wydajność dysku SAS - wręcz przeciwnie. W połączeniu z macierzami RAID wydajność plasuje się na bardzo wysokim poziomie, a przechowywane dane są maksymalnie bezpieczne.

Szerokie zastosowanie dysku SASDysk SAS wykorzystywany jest przede wszystkim przez firmy (niezależnie od branży, w obrębie jakiej działają), które codzienną pracę opierają na serwerach, jak i również instytucje publiczne - szkoły, szpitale, urzędy pracy, prokuratury czy sądy. Serwery Dell charakteryzują się ogromną wydajnością, dlatego też dyski w nich wykorzystane nie mogą być w tej materii gorsze. Oba urządzenia w połączeniu umożliwiają szybki oraz sprawny dostęp do gromadzonych danych.

SAS umieszczony może być zarówno w serwerze typu tower, jak i rack - bowiem przystosowany jest do obu modeli, dlatego też jego charakter jest uniwersalny. Jeżeli zatem zależy nam na większej ochronie przechowywanych informacji oraz usprawnieniu pracy w firmie, zdecydowanie warto rozważyć zakup dysku SAS.