Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 22 września 2020
  • wyświetleń: 872

Jak w prosty sposób odświeżyć wnętrze? Nowoczesne lampy i inspiracje

Materiał partnera:

Jak tchnąć nowe życie do wnętrza mieszkania? Być może salon lub sypialnia prezentują się dobrze, ale brak im "tego czegoś", co nada im stylowości? Czasem rozwiązanie może okazać się prostsze, niż się wydaje. Oświetlenie jest tym, co buduje klimat i charakter każdego wnętrza - klasyczne i nowoczesne lampy wiszące oraz stojące to proste (ale często skuteczne) rozwiązanie na ożywienie wystroju. Przekonaj się w jaki sposób przy pomocy kilku punktów świetlnych można zbudować charakter wnętrza od podstaw.

Jak w prosty sposób odświeżyć wnętrze? Nowoczesne lampy i inspiracje


Sztuka funkcjonalnego piękna - lampy nowoczesne w Twoim domuLampy nowoczesne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, to nie tylko funkcjonalne urządzenia, ale małe dzieła sztuki użytkowej. Za dnia, kiedy światło słoneczne zalewa przestrzeń mieszkania, można zaobserwować w jaki sposób gra kontrastów upiększa wnętrze - zwłaszcza rano i wieczorem, w czasie tzw. golden hour, kiedy słońce daje przyjemnie ciepłe światło. Wiele osób popełnia błąd zapominając o tym, że oświetlenie w domu służy nie jedynie do tego aby rozświetlić pokój po zmroku. Z pomocą strategiczne rozstawionego w pomieszczeniu oświetlenia można sprawić, że w każdym pokoju zapanuje klimatyczna atmosfera, zachęcająca do odpoczynku i relaksu z bliskimi.

Marka Gie El tworzy zachwycające lampy designerskie, współpracując z najlepszymi rzemieślnikami, biegłymi w swoim fachu. Oryginalne projekty w połączeniu z biegłością wykonania, zwracają na siebie uwagę i pomagają w podkreśleniu stylu danego pomieszczenia.

Jak w prosty sposób odświeżyć wnętrze? Nowoczesne lampy i inspiracje


Jak rozmieścić lampy w pokoju? Wybierać można spośród takich modeli, jak lampy wiszące, kinkiety, większe żyrandole oraz lampy stojące - podłogowe oraz przeznaczone do postawienia na blacie, inaczej określane pomocniczym. I w samej nazwie kryje się cenna podpowiedź. Mniejsze lampy warto ustawiać nie tylko przy wezgłowiu łóżka czy na biurku. Mogą być wykorzystane w mniej oczywistych miejscach, jak np. na regale z książkami, parapecie okna, czy konsoli w przedpokoju. Większe, stojące lampy nowoczesne warto ustawiać w pobliżu stanowiska do czytania lub głównego siedziska. Ich forma, pomoże zaaranżować wolną przestrzeń, wypełniając ją, a przy tym samo oświetlenie okaże się pomocne podczas oglądania telewizji, czytania lub spędzania czasu z gośćmi.

Designerskie lampy: niepowtarzalny dodatek w każdym wnętrzuCzęsto popełnianym błędem dekoratorskim jest poprzestanie na pojedynczym źródle światła. O ile takie rozwiązanie może sprawdzić się w mniejszych pomieszczeniach, o tyle przed zakupem jednej, większej lampy sufitowej, warto lepiej przemyśleć rozmieszczenie punktów świetlnych.

Jak w prosty sposób odświeżyć wnętrze? Nowoczesne lampy i inspiracje


Mniejsze modele, w szczególności designerskie lampy o interesującej formie klosza warto wyeksponować. Lampa wisząca doskonale sprawdza się do wydzielenia stref w mieszkaniu - co jest przydatnym trikiem zwłaszcza gdy urządza się pomieszczenia otwarte. Każda ze stref, jak np. miejsce do pracy, odpoczynku czy spożywania posiłków może być wyznaczone przez padające w danym miejscu światło.

Czas skupić się nieco na samej formie klosza. W przypadku klasycznych lamp przeważają proste osłonki wykonane najczęściej z tkaniny. Można jednak inaczej - żarówka może być obudowana różnorodnymi materiałami, jak np. drewnem, metalem czy szkłem. To ostatnie daje także szerokie możliwości w kwestii wprowadzania akcentu kolorystycznego do wnętrza. Podświetlone, barwione szkło rzuca na ścianę piękną poświatę i ociepla wizualnie całe pomieszczenie. Nowoczesne lampy są także bardzo często uzupełniane abażurami i kloszami wykonanymi z metalowych elementów. Mimo iż blacha nie przepuszcza światła, może je odbijać oraz blokować, dzięki czemu ponownie - po zapadnięciu zmierzchu na ścianie można obserwować interesujące kształty i formy.

Planując rozmieszczenie oświetlenia we wnętrzu warto stawiać na rozproszone i miękkie światło. Marka Gie El proponuje w swojej ofercie szeroki wybór oryginalnych modeli, wykonanych z najlepszych materiałów. Dzięki temu ostre, punktowe światło montowane na środku sufitu może stać się pieśnią przeszłości, ustępując miejsca świeższym i modniejszym koncepcjom.