Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 18 września 2020
  • 21 września 2020
  • wyświetleń: 16766

[WIDEO] Potrącenie dziecka na ul. Bielskiej to pozorowany wypadek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Pszczyńscy policjanci aktywnie włączyli się w promocję akcji Road Safety Days (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Akcja prowadzona jest w dniach 16 - 22 września we wszystkich europejskich krajach. Pszczyńska drogówka, przy udziale innych służb ratunkowych, pozorowała dziś wypadek drogowy z udziałem małoletniego rowerzysty.Road Safety Days to działania policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

18 września pszczyńscy policjanci wraz z Państwową Strażą Pożarną oraz Pogotowiem Ratunkowym, w Pszczynie na ul. Bielskiej, upozorowali wypadek drogowy z udziałem małoletniego rowerzysty. Miejsce "wypadku" zostało wygrodzone taśmą a policjanci prowadzili tam czynności procesowe. Lokalizacja inscenizacji nie była przypadkowa. Ulica Bielska jest jednym z głównych ciągów komunikacyjnych miasta. Każdego dnia można zaobserwować tam wzmożony ruch pieszy i kołowy. Przy spowolnionym ruchu drogowym, każdy przejeżdżający miał okazję zobaczyć "wypadek". A dziecięcy rowerek pod kołami samochodu działa na świadomość każdego człowieka i skłania do refleksji.

Dziecko potrącone w Pszczynie - na szczęście to pozorowany wypadek - 18.09.2020 · fot. 112Tychy, KPP Pszczyna


Policjanci zatrzymywali do kontroli przejeżdżające pojazdy, których kierujący popełniali wykroczenia. Tym razem żaden kierowca nie otrzymał mandatu, lecz każdy otrzymał lekcję... pierwszej pomocy. Każdy kierujący przeprowadzał resuscytację krążeniowo-oddechową na szkoleniowym fantomie. Wszystko oczywiście pod bacznym okiem strażaków i ratowników medycznych.

Działania te wzbudziły ciekawość przechodniów, którzy zatrzymywali się i aktywnie uczestniczyli w akcji. Każdy z nich otrzymał odblask, który, ma przyczynić się do poprawy ich widoczności, a co za tym idzie, bezpieczeństwa na drodze.

ab, BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.