Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 18 września 2020
  • wyświetleń: 1075

Jak dobierać kije golfowe?

Materiał partnera:

Kije golfowe można w znacznym zakresie personalizować. Jest to istotne, ponieważ każdy z graczy ma inną budowę, dynamikę ruchu, doświadczenie. Kije golfowe są elementem zestawu, który pośredniczy w kontakcie zawodnika z piłką. Umiejętnie dobrane puttery i wedge mogą uczynić grę wygodniejszą, skorygować słabe strony gracza. Kiedy warto dobierać kije golfowe? Zdaniem fachowców - na każdym poziomie zaawansowania procentuje to w postaci samopoczucia zawodników, zadowolenia z gry i robionych postępów.

Jak dobierać kije golfowe?


Jak dobierać kije golfowe do nauki gry?Każdy z golfistów był kiedyś na polu golfowym pierwszy raz. Jest niezmiernie ważne, aby od początku wyrabiał sobie dobre nawyki. Znacznie trudniej jest wykorzenić złe przyzwyczajenia niż przyswoić sobie poprawne umiejętności od razu. Na szczęście podczas pierwszej wizyty na polu golfowym nie musimy znać się na sprzęcie. Nad tym jak dobierać kije golfowe skupia się np. instruktor. Zazwyczaj ma on zestaw kijów i wybierze odpowiednie do budowy gracza. Najprawdopodobniej kij golfowy zostanie dobrany biorąc pod uwagę wzrost i długość rąk zawodnika. Instruktor powinien poprosić o swobodne opuszczenie rąk wzdłuż ciała i zmierzyć odległość między nadgarstkiem a ziemią.

Czy dobierać kije golfowe dla amatora?Pierwsze gry dają odpowiedź na pytanie "Czy chcę grać w golfa"? Jeśli odpowiedź jest "Tak!", warto zdecydować się na zakup własnego sprzętu golfowego. Korzystanie z wypożyczalni jest oczywiście możliwe, ale znajduje się w niej gama kijów, które niekoniecznie są optymalne dla gracza. O wskazówki jak dobierać kije golfowe warto poprosić instruktora lub clubfittera. Niuansów jest wiele i tylko doświadczona osoba wie jak do rozmiaru i budowy ciała golfisty dobrać grip kija golfowego. Zbyt mały grip powoduje, że chwyt jest luźny. Grip zbyt duży ciężko jest objąć palcami i sprawia trudności w pewnym chwycie. Aby dobrać rozmiar gripu należy zmierzyć długość najdłuższego palca i odległość od nadgarstka do końca najdłuższego palca golfisty. Następnie trzeba wyniki pomiarów porównać z dostępnymi w tabelach i w ten sposób dokonać prawidłowego wyboru. Doboru odpowiedniego kija golfowego to zadanie dla profesjonalnego fittera. Sklep golfowy Bogigolf oferuje zakupu kijów golfowych, doradcy pracujący w sklepie chętnie wspierają nowych adeptów golfa i udzielą profesjonalnych rad ułatwiających podjęcie właściwej decyzji dotyczącej zakupu kijów golfowych.

Kiedy po raz kolejny dobierać kije golfowe?Nawet grając nie wyczynowo warto co pewien czas mieć spotkanie z trenerem golfa. Patrzy on z boku na zawodnika i z perspektywy doświadczonego golfisty potrafi dostrzec sygnały, które umykają uwagi gracza. Umie celnie podpowiedzieć jak dobierać kije golfowe na konkretnym poziomie gry zawodnika. Umiejętności ulegają zmianie i wraz z nimi powinien być korygowany sprzęt. Nie oznacza to jego wymiany, ale np.: przeshaftowanie kijów, zmianę grubości gripu, podgięcie łopatek. Praktyka pokazuje, że takie zabiegi mogą spowodować znaczącą poprawę wyników, podniesienie przyjemności z gry. Dopasowanie kijów do zawodnika wykonują warsztaty działające przy centrach fittingu.

Jak dobierać kije golfowe dla profesjonalisty?To co da się zmierzyć, łatwiej można poprawić. Do analizy stylu gry golfisty używane są radary. Dostarczają one takich informacji jak np.: tor lotu piłki, prędkość, płaszczyzna uderzenia. Drugim użytecznym urządzeniem jest elektroniczny kij autorstwa inżynierów z firmy Mizuno. Wbudowane w niego czujniki pozwalają wyznaczyć tzw. DNA swingu.

Zawodnicy, którzy mają powtarzalny swing mogą zmierzyć odległość jaką piłka przeleciała w powietrzu (ang. carry distance). Jest to punktem wyjścia do określenia optymalnej twardości shaftu.

Aby sprawdzić jaki shaft w ironach jest najlepszy dla konkretnego zawodnika, musi on uderzać piłkę wszystkimi swoimi ironami. Następnie trzeba wybrać ten, którym najczęściej osiąga odległość około 140 m (150 jardów).

Teoria mówi, że jeśli golfista uderza dynamicznie, z bardzo dużym przyspieszeniem, które następuje już w końcowej fazie downswingu, powinien używać sztywniejszych shaftów. Analogicznie zmiana shaftu na bardziej miękki jest zalecana jeśli swing jest rytmiczny przebiega w równym tempie.

Podane w tekście wskazówki jak dobierać kije golfowe należy traktować jako nadające kierunek poszukiwań. Są skuteczne w przypadku większości golfistów. Zawsze jednak warto skonsultować się z trenerem, który dobierze kije golfowe optymalne do budowy ciała i techniki gry konkretnego golfisty.