Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 6 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2012

Fundacja Castorama wsparła remont w Domu Błękitnego Krzyża

W ostatnim czasie podopieczni ośrodka "Dom Błękitnego Krzyża im. Matki Ewy" w Pszczynie otrzymali wsparcie od Fundacji Castorama. W ramach pomocy wyremontowano łazienkę oraz salę terapeutyczną, wymieniono także piec.

Jadłodzielnia w Pszczynie przy Domu Błękitnego Krzyża im. Matki Ewy
Fundacja Castorama wsparła remont w Domu Błękitnego Krzyża · fot. https://bk-europe.pl


Wyzwaniem, przed jakim stanęła w ostatnim czasie Fundacja Castorama na Śląsku, była pomoc w przeprowadzeniu prac remontowych w Ośrodku Psychoterapeutycznym "Dom Błękitnego Krzyża im. Matki Ewy" w Pszczynie. To placówka, w której na co dzień mieszka 20 osób, a w ramach terapii dziennej z pomocy korzysta od 50 do 100 osób. Prace rozpoczęły się na początku roku, jednak ze względu na obecną sytuację epidemiczną trwały dłużej niż było to planowane, a same prace wykonywali w ramach resocjalizacji i przyuczenia do zawodu, podopieczni ośrodka. W obiekcie wyremontowane zostały łazienka i sala terapeutyczna, wymieniono także piec.

- Mieliście Państwo bezpośredni wpływ na poprawę jakości życia nie tylko podopiecznych naszego ośrodka, ale również na jakość życia okolicznych mieszkańców a wiąże się to ściśle z wymianą pieca węglowego na nowy gazowy. To taki najbardziej spektakularny udział Państwa w naszych przedsięwzięciach z racji tego też, że staliśmy się dzięki temu ekologiczni i przyjaźni środowisku - dziękowała Fundacji koordynatorka prac remontowych Agnieszka Sady z Ośrodka Psychoprofilaktyki Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż.

Kto i w jaki sposób może zgłosić się do Fundacji

Prośby o pomoc dla swoich podopiecznych mogą zgłaszać wszystkie organizacje charytatywne, chcące pomagać w poprawie warunków życia osób. Formularz dostępny jest na stronie www.castorama.pl w zakładce Fundacji.

O Fundacji Castorama

Powołanie do życia w 2019 roku Fundacji Castorama spięło jedną klamrą wszystkie dotychczasowe działania firmy w obszarze pomocy charytatywnej. Aby jeszcze celniej i szerzej wspierać społeczności lokalne, Fundacja postanowiła wykorzystać efekt skali. Jako partner dla wielu mniejszych organizacji pomocowych może angażować się w lokalne inicjatywy i być jeszcze bliżej osób najbardziej potrzebujących.

- Oprócz wsparcia finansowego wprowadziliśmy program wolontariatu pracowniczego. Zachęcamy do aktywnego udziały we wszystkich akcjach finansowanych przez Fundację. Każdy pracownik w ramach swojego czasu pracy może poświęcić 24 godziny w roku na pomoc w dowolnym przedsięwzięciu charytatywnym. Jesteśmy też otwarci na inicjatywy pracownicze. Efekt skali jest oczywisty i imponujący, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że mówimy o potencjale ponad 12 tys. osób w całym kraju - mówi Paweł Świętochowski z Fundacji Castorama.

BM / pless.pl, źródło: materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.