Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 16 lipca 2020
  • 19 lipca 2020
  • wyświetleń: 4504

Radni udzielili burmistrzowi Pszczyny absolutorium

W czwartek, 16 lipca podczas sesji radni Rady Miejskiej w Pszczynie udzieli burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi absolutorium. Dwudziestu radnych zagłosowało za podjęciem uchwały, nie było głosów przeciw.

Radni udzielili burmistrzowi Pszczyny absolutorium
Radni udzielili burmistrzowi Pszczyny absolutorium · fot. UM Pszczyna


Zanim Rada Miejska głosowała nad udzieleniem absolutorium burmistrz przedstawił szczegóły związane z przygotowaniem "Raportu o stanie gminy". To dokument, w którym znalazły się informacje o sytuacji finansowej, inwestycjach, a także działaniach Urzędu Miejskiego w 2019 roku.

Raport o stanie gminy Pszczyna za rok 2019

Podczas sesji podjęto również uchwałę w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego gminy Pszczyna oraz sprawozdania z wykonania budżetu gminy Pszczyna za rok 2019.

Sprawozdanie finansowe za rok 2019
Sprawozdanie roczne z wykonania budżetu gminy Pszczyna

- Chciałem podziękować przede wszystkim Radzie Miejskiej za głosy nad wotum zaufania, a także udzieleniem absolutorium. To dla mnie ważny i szczególny moment, kiedy pozytywnie oceniacie Państwo zrealizowany budżet i dajecie mi energię, aby dalej realizować nasze wspólne zamierzenia. Poprzedni rok, zarówno pod względem inwestycyjnym, jak i wyzwań, był niełatwy. Weszliśmy w kolejny rok, który również łatwy nie będzie. Dziękuję za pełne zaangażowanie i profesjonalizm - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol, który podziękowania złożył również naczelnikom, kierownikom oraz pracownikom Urzędu Miejskiego, jak i wszystkich jednostek odpowiedzialnych za realizację zadań zaplanowanych w ubiegłorocznej uchwale budżetowej.

Ze względu na stan epidemiczny sesja miała charakter zdalny.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.