Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 7 lipca 2020
  • wyświetleń: 885

Etykiety samoprzylepne drukowane na kolorowych drukarkach etykiet.

Materiał partnera:

Etykiety samoprzylepne stały się nieodzowną częścią każdego niemal produktu. Niezależnie od tego, czy mówimy o etykietach na butelkę, czy tubkę na produkcie kosmetycznym, etykiecie na opakowaniu oleju samochodowego, czy etykiecie na pudełku z elementem wyposażenia domowego, proces produkcji etykiet jest bardzo podobny. W tym artykule wyjaśnimy jak produkowane są etykiety oraz kiedy możemy się zdecydować na ich samodzielny wydruk z wykorzystaniem specjalnych urządzeń- drukarek etykiet.

Tradycyjne metody produkcji etykiet samoprzylepnych.Etykiety samoprzylepne były (i są do tej pory) produkowane przez wyspecjalizowane podmioty- drukarnie etykiet samoprzylepnych. Drukarnie tego typu użytkują maszyny fleksograifczne oraz cyfrowe. Fleksografia to dziedzina poligrafii, która zajmuje się drukiem w formacie rola-rola z wykorzystaniem specjalnych form drukowych- fotopolimerów. Ta metoda druku jest warta uwagi szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z masowymi ilościami etykiet samoprzylepnych, na przykład z setkami, czy dziesiątkami tysięcy. Metoda druku fleksograficznego gwarantuje najwyższą jakość naniesionych obrazów, porównywalną z jakością offsetową. Podsumowując etykiety fleksograficzne to najlepszych wybór dla produktu masowego, w przypadku którego koszt płyt polimerowych nie będzie przeważający.

Inną, dużo nowocześniejszą metodą druku etykiet samoprzylepnych jest druk etykiet z wykorzystaniem technologii cyfrowej. Ta metoda druku gwarantuje spore prędkości produkcji, wysoką jakość (choć nieco niższą niż w przypadku druku fleksograficznego) oraz możliwość realizacji zleceń bez konieczności inwestowania w płyty fotopolimerowe. Niewątpliwą zaletą druku cyfrowego jest również możliwość personalizacji wydruków. Poprzez odpowiednie przygotowanie plików mamy możliwość generowania danych zmiennych na każdej etykiecie samoprzylepnej.

Etykieta samoprzylepna drukowana własnym sumptem z wykorzystaniem kolorowych drukarek etykiet(kolorowa drukarka etykiet Kiaro).


Niejedna firma zauważa potrzebę druku etykiet samoprzylepnych na żądanie w momencie, kiedy jest ona naprawdę potrzebna. Jeszcze do niedawna możliwy był jedynie wydruk tego typu etykiet w formacie monochromatycznym. W chwili obecnej na rynku dostępne są urządzenia dające możliwość zadruku etykiety w kolorze CMYK, również z kolorem białym. Jest to wspaniała alternatywa w przypadku firm, które nie drukują dużych ilości etykiet (do kilkuset dziennie), nie posiadają dużej wariantowości wymiarowej oraz nie muszą stosować specjalnych uszlachetnień. Drukarki etykiet są urządzeniami prostymi w obsłudze, nie wymagają ani wiedzy informatycznej, ani skomplikowanego serwisu.