Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 30 czerwca 2020
  • wyświetleń: 609

Gmina Pawłowice otwiera place zabaw, inhalatorium i przedszkola

Od 1 lipca będą otwarte gminne place zabaw oraz boiska i place zabaw znajdujące się przy szkołach, a także skatepark i inhalatorium, a od 6 lipca przedszkola rozpoczną dyżury wakacyjne. Taka decyzja zapadła na poniedziałkowym spotkaniu wójta Franciszka Dziendziela z dyrektorami przedszkoli, szkół i gminnych jednostek.

Plac zabaw w Pawłowicach
Sprzęt i urządzenia na placach zabaw zostały zdezynfekowane i przygotowane do użytku · fot. UG Pawłowice


Sprzęt i urządzenia na placach zabaw zostały zdezynfekowane i przygotowane do użytku. Boiska i place zabaw znajdujące się przy szkołach przez okres wakacji będą czynne do 21:45, z wyjątkiem placu zabaw przy szkole w Golasowicach. Tutaj, z uwagi na planowaną przebudowę sali gimnastycznej, plac zabaw zostanie zamknięty pod koniec lipca, jednak do tego czasu można z niego swobodnie korzystać.

Od 6 lipca wakacyjne dyżury rozpoczną gminne przedszkola. W lipcu i sierpniu dyżurować będzie przedszkole w Pielgrzymowicach oraz przedszkole W Modrzewiowym Ogrodzie w Osiedlu Pawłowice. W lipcu dyżur będzie pełniło również przedszkole w Krzyżowicach, jednak rodzice będą musieli zaopatrzyć dzieci w drugie śniadanie. Z opieki w przedszkolach mogą skorzystać dzieci zamieszkałe na terenie całej gminy, które są objęte opieką przedszkolną. Rodzice i opiekunowie szczegółowe informacje o przyjęciu dziecka do przedszkola w okresie wakacji uzyskają u dyrektorów poszczególnych placówek. Przypominamy również, że już od maja w gminie działa niepubliczny żłobek, a w czerwcu uruchomiono przedszkola niepubliczne.

Swoje progi otwiera również Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna. Wprawdzie wszystkie aktywności będą wymagały dostosowania się do obowiązujących zasad sanitarnych, ale już w lipcu będziemy mogli obejrzeć film w sali widowiskowej, a uczestnicy zajęć, które przerwała epidemia, będą spotykać się podczas Wakacyjnej Szkoły Artystycznej. W bibliotece od 1 lipca przywrócony zostaje wolny dostęp do książek na półkach, będzie też można skorzystać z usługi drukowania oraz ksero. Od 13 do 17 lipca organizowane będą zajęcia wakacyjne w terenie dla dzieci od 7 do 12 lat. Od 27 czerwca można również korzystać z pływalni krytej Wodny Raj. Tak jak wszędzie, również na basenie obowiązują specjalne zalecenia, ale wszyscy chętni są mile widziani.

Sytuacja epidemiczna w gminie na przestrzeni ostatnich kilku tygodni znacznie się zmieniła. Przede wszystkim przybywa tzw. ozdrowieńców. Wzrost tej liczby jest efektem m.in. przyspieszenia badań kontrolnych, które przeprowadzane są u mieszkańców za pomocą wymazobusa dofinansowanego z gminnego budżetu. Z informacji podawanych przez tyski sanepid w gminie Pawłowice obecność koronawirusa aktualnie stwierdza się u 131 osób (stan na 29 czerwca).

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

UWAGA - do 12 lipca do godz. 21:00 trwa cisza wyborcza. W tym czasie zabronione są wszelkie formy agitacji wyborczej.