Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 3 czerwca 2020
  • wyświetleń: 903

Garmin Forerunner - zegarki biegowe na czasie

Materiał partnera:

Marka Garmin na przestrzeni trzech dekad rozwinęła się z producenta urządzeń GPS do giganta na rynku zegarków sportowych, gdzie wyznacza trendy. Nie inaczej jest z modelami dedykowanymi dla biegaczy - Garmin Forerunner to seria najbardziej zaawansowanych technologicznie smartwatchy. To coś więcej niż tylko mierzenie pulsu i nawigacja GPS. To kompleksowa pomoc w osiąganiu najlepszych rezultatów.

Garmin Forerunner - zegarki biegowe na czasie


Zegarki biegowe nowej generacjiDynamicznie zmieniające się czasy to też gwałtowne zmiany przyzwyczajeń użytkowników. Popularność smartfonów niejako wymusiła, żeby smartwatche sportowe także nadążały za modami. Zegarki Garmin Forerunner wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i są w stanie zapewnić zarówno kompleksowe wsparcie w sporcie, jak i służyć mogą też jako pożyteczny i wygodny w obsłudze gadżet. Zegarek dla biegaczy, którym można zapłacić zbliżeniowo za zakupy? Jeśli komuś podczas joggingu skończy się woda lub napój izotoniczny, to nie trzeba już wracać do domu po portfel - można wygodnie zapłacić mając przy sobie jedynie smartwatcha. Lubisz w trakcie biegu słuchać pobudzającej muzyki? Produkty Garmin są też kompatybilne z aplikacjami do streamingu muzycznego, więc można słuchać bezprzewodowo swojej treningowej playlisty. Zegarek da się łatwo skonfigurować z telefonem, tak żeby móc korzystać z niektórych jego funkcji, jak na przykład odbieranie wiadomości. Ciężko jest zabrać ze sobą na bieganie sporych rozmiarów telefon, a Forerunner może na czas sportowej aktywności stać się jego godnym zastępcą.

Personalizacja treningówDla osób, które bieganie traktują poważniej i które bardziej skupiają się na tym, co dane urządzenie może im dać w kwestii poprawy wyników sportowych, produkty Garmin dostarczają jeszcze więcej przydatnych technologii. Niezależnie od tego, czy ktoś biega na maratońskim dystansie, czy też jest sprinterem lub uprawia triathlon - dla każdego pomocna okaże się funkcja Garmin Coach. Jest to aplikacja, która oferuje użytkownikom spersonalizowane treningi. Na podstawie pomiarów z nadgarstka analizowane są wszystkie parametry biegu, takie jak tempo, puls, długość kroku, dynamika, poziom zmęczenia. Po zsumowaniu wyników i po wyznaczeniu własnych celów, tworzony jest szczegółowy plan treningowy. Przez to, że każdy kolejny dzień jest rejestrowany i wliczany do średniej, wiemy, jak zmienia się nasza kondycja. Można więc albo przystopować z intensywnością treningów, jeśli stan zmęczenia jest zbyt duży, lub biegać dłużej i szybciej. W zależności od tego, czy chcemy biegać po 10 km czy wolimy biegi interwałowe, powstają zupełnie inne kalendarze treningowe. Aplikacja wskaże nam, na których aspektach biegu powinniśmy się bardziej skupiać, pokaże jak ćwiczyć różne formy oddychania, ustali obciążenie poszczególnych mięśni. Sportowy zegarek do biegania pełnić więc będzie tu funkcję motywacyjną - będzie sygnalizować o tym, ile musimy codziennie ćwiczyć, by bieganie było przyjemnością, ale też żeby przynosiło nam wymarzone rezultaty. Co więcej, smartwatche mają też inne moduły sportowe, więc ze wszystkich tych udogodnień można korzystać podczas pływania, jazdy na rowerze, na nartach, w wioślarstwie i szeregu innych dyscyplin.

Jeszcze lepszy kontaktProdukty z serii Garmin Forerunner posiadają kolorystykę spełniającą standardy smartwatchy damskich jak i męskich. Są dostosowane do biegania w najtrudniejszych warunkach. Nadają się do wycieczek w trudno dostępne miejsca, gdzie otoczeni jesteśmy przez dziką przyrodę. Wszystko dzięki temu, że oprócz sygnału GPS, urządzenie łapie także nawigację GLONASS. Wysokościomierz barometryczny zadba zaś o to, by do zegarka spływały jak najdokładniejsze informacje o wzniesieniach terenu. Najbardziej wymagający biegacze-podróżnicy dowiedzą się ze swojego wyświetlacza także o tym, jaki jest kierunek wiatru i wilgotność powietrza. Wszystkie te funkcje zadbają o to, by nie było powodów do niepokoju. Przydatną podczas wypraw w nieznane tereny opcją jest tez moduł śledzenia położenia na mapie. Zapewnia on bezpieczeństwo, bo dzięki niemu rodzina lub służby są w stanie dokładnie odtworzyć poszczególne etapy trasy zaginionego użytkownika zegarka. Każda z szeregu aplikacji dostępna jest w platformie Connect IQ, w którym można spersonalizować sobie widżety i wygląd wyświetlacza. Wszystko po to, by odczyt informacji był jak najbardziej wygodny, a pulpit spersonalizowany pod własne przyzwyczajenia. Zegarki da się też skonfigurować z telefonem, dzięki czemu wszystkie powiadomienia mogą spływać bezpośrednio na smartwatcha.