Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 30 maja 2020
  • wyświetleń: 656

Rowery górskie, które nie zawiodą Cię na wymagających trasach

Materiał partnera:

Górale, MTB, 29ery - rowery górskie kiedyś były uważane za najbardziej uniwersalne i takiej konstrukcji nie mogło zabraknąć w każdym domu miłośników aktywnego wypoczynku. W obecnych czasach, przy rosnącej świadomości i rozwijających się kolejnych typach jednośladów zaczynamy zdawać sobie sprawę, że dobrze dobrany do pokonywanych tras rower to podstawa. Rowery górskie świetnie sprawdzą się na wymagających trasach - dowiedz się dlaczego i czy taka konstrukcja spełni Twoje wymagania.

Rowery górskie damskie i rowery górskie męskie - konstrukcja przeznaczona do off-road


 
Na jednośladach o tym charakterze przemieszamy się w trudnych, górzystych terenach. W rowerach górskich również możemy spotkać wiele podkategorii, dzięki którym znamy ich konkretne przeznaczenie, jak trail, cross country czy enduro. Modele w niższych cenach umożliwiają nam wstęp do sportu i poznanie jakie trasy interesują nas najbardziej - choć wciąż górskie, są nieco bardziej "uniwersalne".
 
Na rowerze górskim siedzimy w pozycji pochylonej. Szeroka kierownica sprawia, że nasze dłonie są szeroko rozstawione. Taka pozycja umożliwia nam uzyskanie maksymalnej kontroli nad sytuacją i zachowanie pełnej równowagi w ciężkich terenach, jednak dla wielu osób może być niewygodna. Punkty styku również nastawione są na wydajność, nie komfort - już w pierwszym momencie uwagę przykuwają stosowane w rowerach górskich siodełka, które są praktycznie płaskie, a nie pełne wypełnienia i wyposażone w amortyzację jak w jednośladach miejskich czy trekkingowych.
  

U kogo sprawdzi się rower górski?


 
Konstrukcja wymaga od użytkownika przyjęcia niekomfortowej dla wielu osób pozycji, dlatego nie warto brać roweru górskiego z myślą o tym, że pełna amortyzacja pozwoli nam wygodnie pokonywać wysokie krawężniki. Rowery górskie sprawdzą się u osób poszukujących wrażeń na szlakach o coraz wyższym stopniu technicznym. Ciężkie zjazdy, podjazdy w błocie czy kamieniste wyboje to trasy, w których rower górski jest najlepszym kompanem. Okazjonalnie oczywiście dojedziemy takim jednośladem do pracy, jednak trasa przez miasto nie będzie komfortowa.
 
Obecnie coraz więcej producentów oferuje także rowery górskie dziecięce. Produkcja nie rozdziela się wyłącznie na rowery górskie damskie i rowery górskie męskie, ale i oferuje ciekawe propozycje dla najmłodszych sportowców. Dzięki nim młodzież może w pełni dać upust swojej energii na jednośladzie, nie przejmując się przy tym, że ulubiony dwukołowiec szybko ulegnie zniszczeniu, a rodzice nie będą musieli obawiać się szybkiej kontuzji wywołanej przez nieodpowiednio dobrany sprzęt. Rowery górskie online to szeroka oferta, w której każdy znajdzie model dla siebie.
 
rowery górskie męskie, damskie

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl
 

Gdzie kupić rowery górskie - Warszawa i Gdańsk


 
Każdy jednoślad powinniśmy kupować w specjalistycznym sklepie rowerowym - zarówno model biegowy dla dwuletniego dziecka, przez te juniorskie, aż po specjalistyczne konstrukcje przeznaczone na konkretne trasy. Rowery górskie markowe mogą dać użytkownikowi doskonałe wrażenia tylko i wyłącznie wtedy, gdy są dobrze dobrane oraz wyprodukowane zgodnie ze standardami i wysokimi wymaganiami. Znane marki rowerowe są cenione na całym świecie nie ze względu na swoją popularność, a stawianie na najwyższą jakość, przeprowadzanie testów i stałe ulepszanie swoich koncepcji, by te jeszcze lepiej spełniały oczekiwania klientów. Kupując tani, "marketowy" rower nabywamy coś, co właściwie nie ma nic wspólnego z nazwą MTB, narażamy się przy tym na niebezpieczeństwo i liczne konieczności napraw. Wizyta w specjalistycznym sklepie nie tylko pomoże nam przejść przez zakup bez stresu i nabyć w pełni dopasowany do naszych potrzeb, bardzo dobry rower, ale i umożliwi rozwianie wszelkich wątpliwości - warto sprawdzić rowery górskie Gdańsk i rowery górskie Warszawa na własne oczy. Doradcy chętnie odpowiadają na pytania klientów, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami, dlatego nie ma nic lepszego, jak osobista wizyta w sklepie rowerowym.
  
Jazda po trudnych terenach wymaga od nas odpowiedniego przygotowania - zarówno psychiczno-fizycznego, jak i sprzętowego. Rowery górskie to konstrukcje, które nie zawodzą gdy szeroka ścieżka w lesie zmienia się w błotnisty zjazd. Gdy zasmakuje się w jeździe górskiej już nigdy nie będzie się chciało wrócić do zwyczajnego przemieszczania po chodnikach.
 
Zainteresowany serwisem oraz zakupem rowerów? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211
Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
 
Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl