Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 22 maja 2020
  • wyświetleń: 20810

[FOTO] Goczałkowice: kumulacja nieszczęść. Wypadek i pożar auta

Około godziny 18:00 w Goczałkowicach-Zdroju błogi spokój zakłóciły strażackie syreny i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował przy ul. Głównej (na wysokości posesji nr 12). Przyczyną interwencji latającej karetki był wypadek na terenie pobliskiej prywatnej posesji.

Interwencja śmigłowca LPR w Goczałkowicach-Zdroju - 22.05.2020 · fot. nadesłane przez czytelników


Wiadomo, że w zdarzeniu poszkodowany został mężczyzna, który drogą lotniczą ma trafić do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach (maszyna wystartowała o godzinie 18:25). Do zabezpieczenia prowizorycznego lądowiska zadysponowano strażaków z JRG Pszczyna.

Śmigłowiec wraz z załogą jest samowystarczalny i teoretycznie może wylądować gdzie chce bez asysty straży pożarnej. Jednak jeśli tylko jest taka możliwość, to ze względów bezpieczeństwa na miejsce wysyła się strażaków. Czujne oko doświadczonego obserwatora naziemnego, może pomóc w bezpiecznym posadzeniu maszyny na ziemi (np. uprzątnięcie niezabezpieczonych przedmiotów, które mógłby porwać podmuch wytworzony przez łopaty śmigłowca, sprawdzenie twardości podłoża itp.).

Tym razem strażacy na miejscu interwencji śmigłowca przydali się jeszcze do czegoś. Gdy maszyna wylądowała, a załoga zajęła się poszkodowanym, do stanowiska kierowani wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego pod sklepem Groszek przy ul. Głównej 4. To zaledwie kilkadziesiąt metrów od pierwszej interwencji. Strażacy natychmiast ruszyli z pomocą i ugasili samochód w początkowej fazie pożaru. Dzięki temu, że byli w pobliżu i zareagowali niemalże natychmiast, pojazd udało się uratować.

Pożar samochodu pod sklepem przy ul. Głównej - 22.05.2020
Pożar samochodu pod sklepem przy ul. Głównej - 22.05.2020 · fot. nadesłane przez czytelnika
sid / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.