pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 21 maja 2020
  • wyświetleń: 946

Znamy terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

W połowie czerwca ruszy rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok 2020/2021. Harmonogram został dostosowany do zmienionego ze względu na epidemię terminu przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty.

szkoły powiatowe
fot. Powiat


Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami absolwenci szkół podstawowych będą mogli składać w dwóch etapach. Od 15 czerwca do 10 lipca będą mieli czas na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły. Następnie od 31 lipca do 4 sierpnia będą musieli dostarczyć zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty. Dla absolwentów klas ósmych będzie to także ostatni moment na zmianę wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

- Ze względu na aktualną sytuację, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych wniosek o przyjęcie do szkoły wraz z załącznikami może być przesyłany za pomocą środków komunikacji elektronicznej, jeśli rodzic ucznia posiada podpis elektroniczny - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński. Z wynikami postępowania rekrutacyjnego uczniowie wraz z rodzicami będą mogli zapoznać się poprzez elektroniczny system rekrutacji.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia. Od 13 do 18 sierpnia uczniowie będą mieli obowiązek dostarczyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego do wybranej placówki, jeśli nie złożyli tych dokumentów w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Natomiast 19 sierpnia uczniowie będą mogli zapoznać się z listami kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół.

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do branżowej szkoły II stopnia będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

Już dziś warto zapoznać się z bogatą ofertą szkół powiatowych: I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli oraz Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie.

Stawiają one przede wszystkim na wszechstronny rozwój młodzieży, dając jednocześnie każdemu szansę na zdobycie atrakcyjnego zawodu lub świetne przygotowanie na wymarzone studia. Technik - programista, magazynier - logistyk i technik - rachunkowości - to nowe kierunki, na które nabór ruszy po raz pierwszy w roku szkolnym 2020/2021.

Czytaj także: Wybierz powiatową szkołę i zadbaj o swoją przyszłość

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.