pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 8 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4095

Dzięki radnym zdezynfekowano karetki i zakupiono potrzebne rzeczy

Dzięki pomocy radnych Rady Miejskiej, pszczyńskie pogotowie ratunkowe otrzymało pomoc materialną. Zdezynfekowano również karetki roztworem nanosrebra. Wszystko za pieniądze przekazane przez samorządowców.

Pszczyńskie pogotowie ratunkowe otrzymało pomoc materialną. Zdezynfekowano tez karetki - 06.04.2020 · fot. Arkadiusz Gardiasz


Radni Rady Miejskiej wsparli ratowników z pszczyńskiego pogotowia ratunkowego. Potrzebowali oni pralki, suszarki do odzieży oraz środków czystości. Wszyscy radni miejscy zdecydowali się im pomóc i przekazali część swoich diet na ten cel. Udało się zakupić potrzebne rzeczy.

Dodatkowo w poniedziałek, 6 kwietnia, firma z Katowic zdezynfekowała roztworem nanosrebra wszystkie karetki, łącznie z karetką Grupy Ratowniczej HKR Pszczyna. Pojazdy zdezynfekowane tą metodą będą bezpieczne przez okres 2 miesięcy.

Pszczyńskie pogotowie ratunkowe otrzymało pomoc materialną. Zdezynfekowano tez karetki - 06.04.2020
Dezynfekcja pszczyńskich karetek - 06.04.2020 · fot. Arkadiusz Gardiasz


Firma Orange Food Zygmunt Makarski z Katowic zajmuje się od kilku lat wykorzystywaniem nanotechnologii w zakresie ochrony zdrowia i profilaktyki oraz dezynfekcji metodą zamgławiania. Metoda ta zabezpiecza bakteriologicznie pojazdy i pomieszczenia. Firma wykonała już z własnych środków dezynfekcję karetek m. in. w Gliwicach, Knurowie i Pyskowicach. Teraz prosi o sponsorowanie dezynfekcji kolejnych karetek, ponieważ jej środki własne powoli się wyczerpują. Na taki apel odpowiedzieli pszczyńscy radni, którzy przekazali pieniądze pochodzące z diet. Koszt dezynfekcji jednej karetki, który obejmuje wstępne ozonowanie i zamgławianie specjalnym płynem z nanocząsteczkami srebra wynosi 450 zł brutto. Firma obiecała pokryć 20% kosztów.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.