Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 26 marca 2020
  • wyświetleń: 597

Jak wybrać okulary korekcyjne?

Materiał partnera:

Wady wzroku są bardzo powszechnym problemem, który choć częściej dotyka osób w starszym wieku, to również młodzi ludzie nie są w stanie przed wieloma problemami ze wzrokiem uciec. Z jednej strony genetyczne uwarunkowania, ale też złe warunki pracy i przemęczenie oczu często prowadzą do przedwczesnych problemów z widzeniem.

Jak wybrać okulary korekcyjne?


Oprawki damskie - styl, elegancja i zdrowieOprawki muszą być nie tylko wygodne. Ich noszenie musi być dla nas też przyjemnością. Praktyka pokazuje, że to właśnie na wyborze oprawek klientki spędzają najwięcej czasu. Wbrew pozorom dobranie odpowiednich oprawek to bardzo skomplikowana sprawa. Nie każde oprawki damskie będą nam z pewnością odpowiadały. W przypadku twarzy okrągłej doskonałym rozwiązaniem będzie wybranie oprawek zwężających się na dole, kwadratowych lub prostokątnych. Osiągniemy tym samym efekt wyszczuplenia i wydłużenia twarzy. Do twarzy owalnej, która uchodzi za kształt niemal idealny, wybrać możemy praktycznie dowolny typ oprawek okularowych. Twarz trójkątna to z kolei konieczność zastosowania delikatnych lub niemal niewidocznych oprawek oraz okrągłego kształtu okularów. W przypadku twarzy kwadratowej, która jest twarzą wyrazistą, okulary powinny nieco ten wyraz łagodzić. Grubsze oprawki o delikatnych brzegach, ciemniejsze u góry i jaśniejsze u dołu będą znakomite w tym przypadku. Twarz podłużna powinna nas skłonić do wyboru również delikatnych oprawek okrągłego kształtu. Oczywiście są również indywidualne upodobania, które nie zawsze będą zgodne z góry przyjętymi założeniami. Podstawą również w przypadku wyboru musi być wygoda noszenia oprawek. Wiele osób gorzej znosi oprawki ciężkie, a znacznie lepiej czuje się w delikatniejszych odmianach lub jest zupełnie odwrotnie.

Soczewki okularowe - progresywneProgresywne soczewki pozwalają na znacznie lepszą redukcję problemów ze wzrokiem, aniżeli soczewki klasyczne. Progresywne szkła dają również możliwość indywidualnego ich zaprojektowania w sposób taki, by pacjent odczuwał najlepszą możliwy komfort widzenia. Współczesna technologia pozwala na uzyskanie niesamowitego efektu korekcji wzroku właśnie dzięki takim soczewkom i możliwości ich dostosowania pod konkretne potrzeby użytkowników.