Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 29 lutego 2020
  • wyświetleń: 5601

Szpital w Pszczynie szkoli młodych lekarzy w trybie rezydenckim

Pszczyński szpital w rękach spółki należącej obecnie do powiatu funkcjonuje od prawie półtora roku. Dyrekcja zdaje sobie sprawę z tego, jak dużym wyzwaniem jest pogłębiający się kryzys kadr medycznych i brak lekarzy specjalistów. Dlatego też jednym z zadań, które planowano od początku podjąć, było uzyskanie wpisu na listę jednostek akredytowanych do prowadzenia szkoleń specjalizacyjnych. W 2019 r. pszczyński szpital został wpisany na listę, która prowadzona jest przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i może dzięki temu szkolić lekarzy w trybie rezydenckim.

Szpital w Pszczynie - 30.07.2018
Szpital w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


W chwili obecnej szpital w Pszczynie może prowadzić specjalizacje w 4 dziedzinach medycyny: z chorób wewnętrznych (3 miejsca specjalizacyjne) z położnictwa i ginekologii (2 miejsca specjalizacyjne), geriatrii (1 miejsce specjalizacyjne). W ciągu kilkunastu ostatnich dni dyrekcja otrzymała informację, że może prowadzić szkolenie w dziedzinie chirurgii ogólnej. Na cele tego szkolenia przyznano 2 miejsca specjalizacyjne. Ponadto szpital może prowadzić również część staży kierunkowych niezbędnych do uzyskania specjalizacji (m.in. na neurologii, neonatologii, w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym).

- Traktujemy tę sytuację jako sukces, ponieważ co do zasady, szpital, który chce być wpisany na listę jednostek mogących prowadzić takie szkolenie, powinien wykazać się trzyletnią działalnością. Stanowi to wyraz uznania dla lekarzy, którzy będą prowadzić adeptów sztuki lekarskiej jak i dla pozostałego personelu lekarskiego aktywnie uczestniczącego w procesie kształcenia medyków - komentuje Barbara Zejma, rzecznik Szpitala Powiatowego w Pszczynie. - Mamy nadzieję, że szkoleniowo-naukowa rola szpitala stale się będzie rozwijać, ponieważ nasza kadra lekarska to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i mogą być autorytetem dla wielu młodszych stażem lekarzy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych lekarzy do współpracy - dodaje.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.