Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 12 lutego 2020
  • 1 marca 2020
  • wyświetleń: 3811

Kopalnia Srebra i Zamek Stare Tarnowice z UKST Diablak

Za nami:

UKST "Diablak" zaprasza 1 marca do wzięcia udziału w kolejnej wycieczce organizowanej w ramach nowego programu "Dziedzictwo poprzemysłowe Górnego Śląska". Celem wyjazdu będzie Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach oraz Zamek Tarnowice Stare.

Program wycieczki:

1. Kopalnia Srebra z Tarnowskich Górach

Po wizycie w Muzeum Górnictwa turyści pobierają kaski, wsiadają do górniczej windy i zjeżdżają na głębokość 40,5 m. Tu rozpoczyna się wędrówka przez podziemia wpisane w lipcu 2017 roku na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. W labiryncie korytarzy turyści poznają wykute w skale przodki górnicze, chodniki transportowe i potężne komory powstałe na przełomie XVIII i XIX w., gdzie panują niska temperatura i duża wilgotność powietrza. Jedną z największych atrakcji trasy jest przepływ łodziami. Podróż dawnym chodnikiem odwadniającym dostarcza gościom kopalni niezapomnianych przeżyć.

Zwiedzanie odbywa się w podziemnych korytarzach położonych 40 m pod ziemią. Najniższy chodnik ma wysokość ok. 140 cm. W podziemiach przez cały rok panuje stała temperatura ok. 10 C. Zaleca się ciepłe okrycia i wygodne obuwie na płaskiej podeszwie. Minimalny wiek uczestnika to 6 lat.

2. Zamek Tarnowice Stare

To jeden z najstarszych i najcenniejszych przykładów architektury renesansowej na terenie Górnego Śląska. Wzniesiony został w latach 1520-1570, za sprawą rycerza Piotra Wrochema. W zamku można podziwiać olśniewający dziedziniec, otoczony arkadowymi krużgankami, będącymi perłą architektury renesansowej na Górnym Śląsku, a także szereg pięknie umeblowanych komnat, w których znajdują się między innymi renesansowe szafy, barokowe sekretery, czy też secesyjne sypialnie. Można podziwiać także niezwykłą kolekcję przedmiotów związanych z meblarstwem. W jednym z pomieszczeń muzealnych zostały zgromadzone i w innowacyjny sposób wyeksponowane narzędzia rzemieślnicze. Ponadto w Zamku znajduje się również jedyna w Polsce wystawa elementów zdobniczych, tak zwanych aplikacji.

Zwiedzanie zamku przez dzieci będzie odbywać się w formie poszukiwania skarbu.

Czas zwiedzania: około 1 godziny

Prosimy zachęcić kolegów, koleżanki, rodzinę!

Adresaci wycieczki:

  • uczniowie szkoły podstawowej indywidualnie, lub z rodzicem/ami
  • uczniowie szkoły ponadpodstawowej indywidualnie
  • grupy uczniów pod opieką nauczyciela (szkolne koła turystyczne)
  • dzieci w wieku minimum 6 lat z rodzicem/ami
  • pozostali dorośli turyści akceptujący charakter wycieczki


Koszt wyjazdu 92/97 zł/os

Szczegóły i możliwość zapisania znajdują się na stronie UKST "Diablak":
www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci/2020/01.03.2020_wycieczka_zaproszenie.php

Zapraszamy,
UKST Diablak

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.