pless.pl

Reklama

Najnowsze

  • 27 stycznia 2020
  • 13 lutego 2020
  • wyświetleń: 10005

W Kobiórze zainstalowano słupki, które pokazują stężenie pyłów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

W Kobiórze zamontowano tzw. ekosłupki, które służą do monitorowania i sygnalizacji w odpowiednich kolorach jakości powietrza, a w szczególności stężenia pyłów zawieszonych.

Reklama

ekosłupek
Tak wygląda eko-słupek zainstalowany w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


W trosce o zdrowie osób korzystających z obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej oraz przy Gminnym Ośrodku Sportu w Kobiórze zamontowano ekosłupki. Ekosłupek jest zaawansowanym urządzeniem do pomiaru i sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła na terenach otwartych. Został wyposażony w oświetlenie ledowe, które na podstawie wyników bieżących pomiarów stężenia pyłów zawieszonych, przybiera barwę zgodną z Polskim Indeksem Jakości Powietrza.

indeks jakości powietrza


Rozwiązanie służy zwiększaniu świadomości społecznej i podejmowaniu działań antysmogowych. Ostrzega także przed szkodliwym dla zdrowia podejmowaniem aktywności sportowej na terenach otwartych w przypadku znacznego przekroczenia norm zanieczyszczeń.

Czujniki zostały wydzierżawione na okres próbny 4 miesięcy, a czynsz dzierżawny wynosi 100 zł za sztukę miesięcznie. Po okresie próbnym zostanie podjęta decyzja co do zasadności dalszej dzierżawy.

BM / pless.pl

źródło: UG Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj