pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 21 stycznia 2020
  • wyświetleń: 1144

[ZDJĘCIA] Babia Góra zdobyta zimą z UKST Diablak

Zaplanowana na 19 stycznia wycieczka na Babia Górę niestety nie pokryła się z rewelacyjną słoneczną i mroźną pogodą. Mgła, istotnie ograniczająca widoczność, mocny wiatr i opad zmrożonego śniegu nie umilały wędrówki turystom, uczestniczącym w zorganizowanej przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" wycieczce na najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego (1725m n.p.m.) - Diablak.

Babia Góra zdobyta zimą - 19.01.2020 · fot. UKST Diablak


Zdobycie szczytu umożliwiło bardzo dobre, zarówno kondycyjne, jak i sprzętowe przygotowanie grupy, która bardzo sprawnie przeszła całą zaplanowaną trasę: Przełęcz Lipnicka (1010m n.p.m.) - Diablak - Przełęcz Brona (1408m n.p.m.) - schronisko na Markowych Szczawinach (1180m n.p.m.) - Przełęcz Lipnicka (1010m n.p.m.). Trasa może niezbyt długa, bo licząca tylko 14 km i 930 m przewyższenia, została "pokonana" w warunkach mimo wszystko zimowych, w czasie letnim. W trakcie wycieczki uczestnicy mile spędzili około godziny czasu w schronisku PTTK na Markowych Szczawinach, gdzie mogli spokojnie posilić się i ogrzać.

W trakcie wycieczki uczestnikom została przybliżona historia terenu, przekazano również szczegółowe informacje na temat większości aspektów związanych z Babiogórskim Parkiem Narodowym oraz jego fauną i florą. Najważniejszym jednak aspektem tego wyjazdu było uświadomienie turystom zagrożeń związanych z zimowymi wędrówkami po górach, lawinami, przybliżenie kwestii związanych z ratownictwem, przyczynami wypadków oraz zapobieganiu im. Dzięki temu i właściwej postawie grupy, wycieczka w tych może i ciepłych, jak na tę porę roku warunkach zimowych, odbyła się bez jakichkolwiek problemów czy zdarzeń a chodzenie w rakach sprawiło turystom wiele przyjemności i umożliwiło im poczucie pewnego bezpieczeństwa w poruszaniu się w warunkach zimowych po górskich szlakach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki:
  • 26.01.2020r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski (Kozia Góra)
  • 07.02.2020r. - wyjazd na ściankę wspinaczkową
  • 09.02.2020r. - wyjazd do Teatru "KOREZ" w Katowicach na przedstawienie pt. "Cholonek czyli dobry Pan Bóg z gliny". Dodatkowo: zwiedzanie "katowickiego Kazimierza"
  • 09.02.2020r. - wycieczka Łysa Góra (Beskid Śląsko - Morawski - Republika Czeska).


Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

UKST Diablak

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.