pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 10 października 2019
  • wyświetleń: 3662

Za niespełna rok dzieci z Poręby będą mogły ćwiczyć na nowej sali

Wystarczyło pięć miesięcy, aby widoczna była bryła sali gimnastycznej w Porębie. Jeszcze w maju prowadzono prace ziemne. W tym czasie zostały także wylane fundamenty. Obecnie budynek ma już zamknięty dach.

Budowa sali gimnastycznej w Porębie - 10.2019 · fot. UM Pszczyna


- Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. We wrześniu przyszłego roku uczniowie będą korzystali z nowej sali. Szkoła w Porębie jest ostatnią, która nie miała zaplecza sportowego - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Inwestycja obejmuje budowę sali gimnastycznej wraz z szatniami i pomieszczeniami sanitarnymi, magazynem sprzętu i kotłownią połączone przejściem z częścią istniejącą szkoły. Zadanie zakłada także rozbudowę istniejących ciągów pieszo-jezdnych.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki - środki Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Gmina Pszczyna uzyskała dotację w wysokości 989 700 zł. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3 075 000 zł.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.