pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 8 października 2019
  • wyświetleń: 879

[ZDJĘCIA] Operowo-operetkowy niedzielny październikowy wieczór

W niedzielę, 6 października do Pszczyńskiego centrum Kultury zawitała po raz kolejny międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble. Na widowni zgromadziła się liczna grupa miłośników tego rodzaju muzyki, która entuzjastycznie przyjęła bardzo interesujący program zaproponowany przez gości. A goście to pięcioro wokalistów: Anna Wilczyńska (sopran), Izabela Strzelecka (mezzosopran), Marcin Koterba (tenor),m Ivo Michl m(baryton) i Leszek Solarski (bas) oraz pianista Przemysław Winnicki.

Operowo-operetkowy niedzielny październikowy wieczór - 6.10.2019


W ich wykonaniu usłyszeliśmy fragmenty kilku arii operowych i operetkowych oraz pieśni Imre Kalmana, Stanisława Moniuszki, Georgesa Bizeta, Giuseppe Verdiego i innych wybitnych kompozytorów. Przemysław Winnicki pokazał swój kunszt pianistyczny, prezentując fragmenty dzieł Beethovena i Szopena.

Niewątpliwie dla przybyłych do Pszczyńskiego Centrum Kultury była to wielka uczta dla ucha i duszy, gdyż koncert zakończył się owacjami na stojąco. Atmosfera na sali była wspaniała, niemal wszystkie miejsca były zajęte przez ludzi w różnym wieku. Głośne i długie oklaski po każdym utworze świadczyły o zadowoleniu widzów. Zresztą wykonawcy potrafili zainteresować słuchających ciekawymi informacjami o każdym utworze. Było więc przyjemne z pożytecznym - taka uczta duchowa nie tylko dla melomanów!

Można by powiedzieć: szkoda, że Państwo tego nie słyszeliście, szkoda, że Państwa tu nie było! Było to szczególnie miłe spotkanie też dla tych, którzy osobiście znają Leszka Solarskiego pochodzącego właśnie z Pszczyny i cenią jego talent oraz umiejętności. I znowu chciałoby się powiedzieć: prosimy częściej!

Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.