pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 8 października 2019
  • wyświetleń: 1659

[ZDJĘCIA] Kolejny sukces śpiewających seniorów z Pszczyny

5 października w Oświęcimskim Centrum Kultury trwały VI Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów. Jest to impreza, która ma na celu propagowanie działalności kulturalnej seniorów. W tym roku w przeglądzie wzięło udział ponad 40 zespołów z różnych regionów Polski.

Kolejny sukces śpiewających seniorów z Pszczyny - 5.10.2019


Do Oświęcimia przybyło ponad 500 słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego wieku, aby zaprezentować swoje zdolności i umiejętności. Przesłuchania konkursowe odbywały się w pięciu kategoriach: małe formy teatralne, chóry, kabarety, zespoły wokalne i tańce. Występujących oceniało profesjonalne jury w składzie: Włodzimierz Jasiński - przewodniczący jury, aktor i pedagog, Lidia Bogaczówna - aktorka, Joanna Kasperek - Szymionik - wokalistka, pedagog wokalny, Bernadetta Stawowczyk - Zemanek - muzyk, pedagog, dyrygent, Karolina Niedziela i Jacek Kremer - instruktorzy tańca.

Przez niemal 12 godzin (z godzinną przerwą) mogliśmy podziwiać przeróżne występy. A było co oglądać i było czego słuchać! Wszyscy uczestnicy bardzo się starali, aby jak najlepiej zaprezentować się przed jury i licznie zgromadzoną publicznością. Jury miało bardzo trudne zadanie wybrania tych najlepszych, bo regulamin zakładał przyznanie jednej tylko nagrody w każdej kategorii oraz kilku wyróżnień. Ostatecznie około godziny 21.00 usłyszeliśmy werdykt: nasz chór Canto Grazioso otrzymał nagrodę za zajęcie I miejsca w swojej kategorii, a zespołowi wokalnemu "Trzynastka" przypadło jedno z dwóch wyróżnień w swojej kategorii.

Chór zaśpiewał trzy utwory: "Kanon słowiczy", "Pamiętaj mnie" i "Chochlik" do muzyki Stanisława Moniuszki. Zespół natomiast zaprezentował się w dość nietypowym repertuarze, wykonał bowiem "Kocie tango czyli mix piosenek o kotach". Oba występy spodobały się także publiczności.

Gratulujemy śpiewającym paniom i życzymy dalszych sukcesów.

Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.