pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 8 października 2019
  • wyświetleń: 3562

Zawodnicy z Pszczyny mistrzami i wicemistrzami Polski w strzelectwie

Grad medali Mistrzostw Polski posypał się zawodnikom KBS-u Pszczyna w ostatnich kilku tygodniach. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzieżowców oraz Młodzików strzelcy zdobyli 5 medali. Ponadto podczas Finału Pucharu Polski pszczyńscy strzelcy trzykrotnie stawali na podium indywidualnie, a w klasyfikacji klubowej pistoletu zajęli drugie miejsce.

Zawodnicy z Pszczyny Mistrzami i Wicemistrzami Polski w strzelectwie · fot. KBS Pszczyna


Ostatni weekend września obfitował w medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców. Te dwa połączone wydarzenia odbyły się w Bydgoszczy na strzelnicy Zawiszy. Pszczynę reprezentowało troje strzelców i każdy z nich wrócił z medalem!

Remigiusz Żyła został wicemistrzem Polski w pistolecie dowolnym juniorów. Brąz zawisł na szyi Artura Piecha w konkurencji pistolet sportowy juniorów. Marcin Piech również stanął na najniższym stopniu podium w konkurencji karabin dowolny leżąc młodzieżowców.

Marcin i Artur Piechowie ponadto "otarli się" o podium, zajmując 4. miejsca w konkurencjach, kolejno, karabin pneumatyczny młodzieżowców oraz pistolet pneumatyczny juniorów.

Pierwszy weekend października przyniósł z kolei Mistrzostwa Polski Młodzików oraz Finał Pucharu Polski odbywające się równolegle na obiekcie WKS Śląsk Wrocław. Najlepiej z naszych zawodników wypadła Martyna Trefon. Została ona mistrzynią Polski w pistolecie pneumatycznym, ustanawiając rekord życiowy oraz wicemistrzynią Polski w pistolecie sportowym! Podczas tych zawodów pszczyński klub reprezentowała również Weronika Krajewska, która z rekordem życiowym w pistolecie pneumatycznym była 6., natomiast w pistolecie sportowym zajęła 13. lokatę.

W konkurencji pistolet pneumatyczny mixed team pszczyńscy strzelcy startowali w dwóch parach. Martyna Trefon i Artur Hadaś zajęli 11. miejsce, natomiast Weronika Krajewska i Wiktor Maroszek uplasowali się na 16. pozycji.

Z kolei z Finału Pucharu Polski zawodnicy KBS-u Pszczyna przywieźli kolekcję pucharów. Remigiusz Żyła zwyciężył w pistolecie pneumatycznym juniorów oraz był 2. w pistolecie dowolnym. Niestety tuż za podium znalazł się w pistolecie szybkostrzelnym. Trzecią lokatę zajął Grzegorz Kościelnik w pistolecie pneumatycznym seniorów. Niestety, po niezbyt udanej końcówce kwalifikacji, 10. pozycję zajął Marcin Piech w karabinie pneumatycznym seniorów.

Rok ten jest zatem najlepszym w historii Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie pod względem dorobku medalowego Mistrzostw Polski, a przed strzelcami jeszcze Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w konkurencjach pneumatycznych, które odbędą się w grudniu!

Marcin Piech / Kbs Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.