Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 21 września 2019
  • wyświetleń: 1765

Najmodniejsze tkaniny na zasłony 2019 - jaki materiał wybrać do salonu?

Materiał partnera:

Dobrze dobrane zasłony do salonu będą efektowną dekoracją wnętrza, a w zależności od wybranej przez nas tkaniny mogą romantycznie wykończyć aranżacje. Cięższe i mniej przepuszczalne materiały doskonale zastępują też rolety. Tylko jak spośród setek, a nawet tysięcy różnych propozycji wybrać najbardziej odpowiedni materiał na zasłony? Jeśli chcesz dowiedzieć się na co zwrócić uwagę wybierając właśnie tkaniny zasłonowe do salonu, czytaj dalej i poznaj praktyczne wskazówki. Tego nie powiedzą Ci sprzedawcy!

Najmodniejsze tkaniny na zasłony 2019


Zasłony - jak uszyć?Wybór odpowiedniej tkaniny na zasłony, choć to krok milowy w kierunku pięknej dekoracji okien, tak naprawdę to dopiero początek. Następnym etapem do pokonania jest oczywiście staranne obszycie materiału i wykonanie zasłon zgodnie z projektem lub planem. Jeśli fach krawiecki jest ci obcy, nie wahaj się i skorzystaj z pomocy doświadczonej szwaczki. Takie rozwiązanie rekomendowane jest szczególnie, jeśli wybrany przez nas materiał na zasłony ma wysoką gramaturę. Gruby i gęsto tkany welur, aksamit, żakard czy velvet może okazać się zbyt trudny do przeszycia na domowej maszynie i interwencja profesjonalisty będzie konieczna.

Najmodniejsze tkaniny na zasłony 2019


Zwiewne zasłony do salonu - DIY.Decydując się na lekki i zwiewny materiał typu tiul czy woal możemy przygotować z nich zasłony nawet bez użycia maszyny do szycia. Korzystając z łatwo dostępnej taśmy z klejem i domowego żelazka możemy w zaciszu własnych czterech kątów zrobić np. zasłony panelowe. Wystarczy na blacie lub stole równo rozłożyć wybraną tkaninę, odmierzyć potrzebny wymiar (jeśli to konieczne dociąć materiał). Charakterystyczny dla panelu wpust na karnisz uzyskamy poprzez wykonanie 5 do 6-centymetrowej zakładki (około 2 cm zarezerwowanych jest na taśmę z klejem, a reszta zależy od szerokości karnisza i naszych osobistych upodobać). Po zaprasowaniu taśmy wystarczy zawiesić panel i cieszyć się odmienionym wnętrzem salonu.

Najmodniejsze tkaniny na zasłony 2019


Pomimo iż delikatne tkaniny dekoracyjne dedykowane są raczej do pomieszczeń mniej narażonych na przenikanie palących promieni słonecznych (nie zatrzymują światła ani dobiegającego z ulicy hałasu) ich dodatkowym walorem jest to, że są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają specjalnej pielęgnacji - z uwagi na zawartość poliestru można je wyprać w standardowej pralce.

Dekoracja okien z myślą o środowisku - z czym to się je?Miłośnikom naturalnych przędzy nawet tanie tkaniny oferują wiele ciekawych propozycji. Na czoło tej lawiny wysuwają się przyjazne środowisku materiały ecofriendly takie jak choćby wracający do łask len, trwałe włókna konopne czy miękka bawełna lub lekko sztywny perkal. Odpowiednio przygotowana tkanina spełniać będzie surowe normy Instytutu Włókiennictwa, a także standardy europejskie. By mieć pewność, że wybierane przez nas tkaniny zasłonowe lub te, które posłużą nam do wyrobu dekoracji domowych są bezpieczne, pytajmy sprzedawców o standard R.E.A.C.H., który potwierdza, że dany materiał został wyprodukowany z poszanowaniem środowiska naturalnego i bez użycia szkodliwych chemikaliów. Taka gwarancja potwierdza też wysoką jakość tkaniny oraz jej bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania wykonanych z niej wyrobów.

Gdzie kupić zasłony na metry?Różnorodne tkaniny zasłonowe i bazy na tekstylia domowe typu poduszki dekoracyjne, obrusy, plecaki i worki kupimy praktycznie w każdym sklepie czy hurtowni tkanin. Ostatnio warto rozejrzeć się też w sieci. Liczne sklepy z tkaninami online oferują bogaty wybór materiałów dekoracyjnych i gładkich, które z powodzeniem możemy wykorzystać na zasłony do salonu i innych pomieszczeń w naszym domu.