pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 14 września 2019
  • 23 września 2019
  • wyświetleń: 25752

Prawo i Sprawiedliwość na czele ankiety wyborczej

Na miesiąc przed wyborami parlamentarnymi sprawdzaliśmy preferencje wyborcze czytelników portalu pless.pl. Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na największe poparcie internautów z powiatu pszczyńskiego.

PiS, Prawo i Sprawiedliwość
Prawo i Sprawiedliwość na czele ankiety wyborczej · fot. pis.org.pl


W dniach 14-22 września na portalu pless.pl można było oddać głosy w dwóch ankietach wyborczych. Naszych czytelników pytaliśmy o komitet, na który zamierzają zagłosować w październikowych wyborach do Sejmu, a także o wybór kandydata do Senatu.

Na pytanie "na kandydata którego z komitetów oddasz głos w wyborach do Sejmu?" odpowiedziało 716 internautów.

Pierwsze miejsce z poparciem na poziomie 36% zajęło Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu uplasowała się Konfederacja z poparciem rzędu 33%. Trzecie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska (22%), a czwarte Lewica pod szyldem SLD (8%). Z niewielkim, procentowym poparciem, tabelę zamyka Polskie Stronnictwo Ludowe.

Wyniki ankiety wyborczej:
Prawo i Sprawiedliwość - 36% (259 głosów)
Konfederacja - 33% (233 głosy)
Koalicja Obywatelska - 22% (159 głosów)
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 8% (55 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe - 1% (10 głosów)

W drugiej ankiecie na pytanie "na kogo oddasz głos w wyborach do Senatu?" zagłosowało 411 osób. 50,36% ankietowych zadeklarowało oddanie głosu na kandydata Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Kamińskiego. 49,64% ankietowanych opowiedziało się za kandydaturą Agnieszki Gorgoń-Komor z Koalicji Obywatelskiej.

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.