pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 10 września 2019
  • wyświetleń: 659

Czarter jachtów na całym świecie

Materiał partnera:

Globalizacja to już nie tylko wielkie koncerny z ogromnym wpływem na światową politykę i gospodarkę. Oznacza ona także dostępność na całym świecie najrozmaitszych usług, w tym także wynajmu jachtów, łodzi motorowych i katamaranów.

Czarter jachtów na całym świecie


Przez Internet - na cały światZarówno dysponujące odpowiednim doświadczeniem wilki morskie, jak i lądowe szczury bez jakiegokolwiek doświadczenia w pływaniu na łodziach mogą wygodnie rezerwować przez Internet całe jednostki pływające lub kabiny na takich jednostkach w najrozmaitszych zakątkach świata. Czartery jachtów dostępne są bowiem w rozmaitych opcjach dla każdego.

Rezerwacja wiąże się z dokonaniem w ciągu kilku dni przedpłaty w wysokości od 30% do 50% ceny czarteru. Resztę można dopłacić już na miejscu, tam też płaci się za niezbędne dodatki.

Rejsy dla doświadczonych wodniakówKażdy, kto ma uprawnienia żeglarza morskiego i załogę, może po prostu wynająć wybraną jednostkę pływającą. Będzie ona czekała w marinie i zostanie udostępniona na ustalony czas. Do dyspozycji są łodzie żaglowe, motorowe, gulety, katamarany, a nawet luksusowe jachty, których nie powstydziliby się najbardziej znani na świecie milionerzy. Wszystko jest kwestią ceny.

Można więc zorganizować sobie rejs z przyjaciółmi, wyprawę rodzinną albo biznesową i to nie tylko w ciepłych krajach, ale i na zimnej północy. Do wyboru są jednostki duże i małe, starsze i nowsze, z rozmaitym wyposażeniem.

Rejsy ze skipperemZgrana ekipa albo rodzina może wybrać się w egzotyczny rejs nawet wtedy, gdy nie ma pojęcia o żeglowaniu czy prowadzeniu łodzi motorowej. W takiej sytuacji na jednostce pływającej czeka doświadczony kapitan, którego obowiązkiem będzie dowodzenie wyprawą, nawigacja i troska o bezpieczeństwo załogantów.

Taki rejs oznacza współdziałanie ze skipperem. Chodzi tu zarówno o prozaiczne czynności na łodzi, takie jak sprzątanie czy gotowanie, ale i wszystko to, czym zajmują się żeglarze i motorowodniacy. Jest to więc niepowtarzalna okazja, by uczyć się morskiego życia. Może to w przyszłości zaowocować zdobyciem patentu.

Rejsy kabinowe i prywatneNie wszyscy chcą na łodzi czy jachcie pracować. Można wynająć tylko kabinę i cieszyć się wszelkimi przywilejami niczym hotelowy gość: o wszystko zadba profesjonalna załoga. Do dyspozycji będzie nawet hostessa, która zapewni, by pokładowym gościom niczego nie brakowało. Jest to dobre rozwiązanie dla par, w tym także odbywających podróż poślubną. Na dużej jednostce pływającej oznacza to jednak także towarzystwo innych ludzi.

Można jednak - choć oczywiście kosztuje to więcej - mieć jacht, łódź czy katamaran z załogą do swojej wyłącznej dyspozycji.