pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 27 lutego 2019
  • 13 marca 2019
  • wyświetleń: 2901

[WIDEO, ZDJĘCIA] "Poezja i muzyka pod 13" w Dniu Kobiet

W piątek, 8 marca zaprosiliśmy na nietypowe uczczenie tego święta do "13" w ramach co miesięcznych spotkań z "Poezją i muzyką pod 13".

„Poezja i muzyka pod 13” w Dniu Kobiet - 8.03.2019 · fot. Kamil Knapik


Tym razem na repertuar wieczoru składały się utwory stworzone od początku do końca przez kobiety. Mimo wielu imprez konkurencyjnych w innych miejscach miasta w "13" w Pszczyńskim Centrum Kultury o 18.00 pojawiło się mnóstwo gości.

Recytatorzy: Elżbieta Jasińska, Karina Bieszczad, Renata Zborowska, Kuba Muszik, Marcin Piech i Michał Pudełko zaprezentowali piękne i mądre wiersze naszych polskich poetek: Agnieszki Osieckiej, Barbary Solarskiej, Małgorzaty Hillar, Kazimiery Zawistowskiej, Narcyzy Żmichowskiej, Wisławy Szymborskiej, Anny Kamieńskiej, Ewy Lipskiej, Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, Agnieszki Herman, Anny Świrszczyńskiej, Haliny Poświatowskiej i Julii Hartwig. Różnorodność podejmowanych przez poetki tematów oraz niebanalny sposób wyrażanie swoich uczuć i emocji niewątpliwie spodobały się naszym gościom, bo reagowali na każdy tekst bardzo żywo.Do tego przygotowaliśmy bardzo ładne i różnorodne w swej wymowie piosenki. Nie zabrakło utworów stworzonych przez znakomity duet Agnieszka Osiecka i Katarzyna Gaertner: "Hej, Hanno" z 1968 roku (Szymon Kaul), "Weselne dzieci" (1974) i "Wielka woda" z 1979 roku ( w wykonaniu zespołu "Trzynastka" z Pszczyńskiego UTW). Wśród starszych piosenek wybraliśmy "Człowieczy los" z 1970 roku duetu Anna Nowak i Anna German ( w wykonaniu Pauliny Kolarz), "Mój pierwszy bal" (1962 rok) Agnieszki Osieckiej i Franciszki Leszczyńskiej (Renata Zborowska), "Zapomniałam" (1967 rok) Inki Korniszewskiej i sióstr Sipińskich ( Renata Zborowska) oraz "Nie zapomniałam" (1988 rok) Marii Truszewicz i Urszuli Sipińskiej (Zespół "Trzynastka". Oczywiście pojawiły się również utwory bardziej współczesne: "Zegar" (1995 rok)Edyty Bartosiewicz (Maciej Wilczek), "Byle jak" (2017 rok) Margaret (Oliwia Rozmus) i "Czarny świt" (2018 rok) Ani Karwan i Karoliny Kozak w wykonaniu Doroty Bieniek. Ogółem zaprezentowaliśmy 24 wiersze oraz 10 piosenek.

Cieszyły nas bardzo reakcje naszych gości, którzy oklaskami dziękowali za każdy przedstawiony utwór, a niektóre piosenki śpiewali razem z nami. Atmosfera była jak zwykle bardzo sympatyczna. Smaczna kawa, herbata, słodkie przekąski oraz miłe życzenia od panów dla obecnych pań sprawiły, że wszyscy wychodzili z uśmiechami na twarzach.

Dziękujemy serdecznie i już dziś zapraszamy na koncert kwietniowy!

Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.