pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 12 czerwca 2018
  • 18 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3666

[ZDJĘCIA] Lady's Power - spektakle w ramach obchodów Roku Praw Kobiet

W ramach obchodów Roku Praw Kobiet, Stowarzyszenie "take tam" im. Artystów Międzywojnia, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zaprosiła na wyjątkowy wieczór z teatrem.

Spektakl teatralny "Co się zdarzyło Baby Jane" w wykonaniu Klubu Pełnoletnich Teatr’o’maniaków - 15.06.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


W 1962 polskie kino żyło filmem Roberta Aldricha- adaptacją filmową książki Henry Farrella "What Ever Happened to Baby Jane?". 15 czerwca, po ponad 50 latach, w Pszczynie, mieliśmy okazję zobaczyć inną odsłonę tego dzieła, w reżyserii Jakuba Pieczki. Sztuka teatralna " Co się zdarzyło Baby Jane" to dramatyczna historia dwóch sióstr. Jane, dziecięca gwiazda, wraz z wiekiem traci swą świetność. Zaszczyty sławy zaczynają przypadać siostrze, Blanche. Tajemniczy wypadek sprawia, że Jane musi opiekować się niepełnosprawną siostrą. Nienawiść do Blanche czyni wspólne życie istną torturą.

Bardzo udane kreacje głównych bohaterek stworzyły Agnieszka Kiełbas- Mateja i Renata Zborowska. Docenić należy również resztę aktorów za wyrazistą grę, w obsadzie: Monika Kaczmarczyk, Aleksandra Liszewska, Bogumiła Gołek, Dobrawa Kutarba oraz gościnnie z Nieobliczalnego Koła Teatralnego "take tam..."- Nina Kołder, Edyta Komraus i Miłosz Suwała. W rolę akompaniatora Jane wcielił się reżyser. Jakub Pieczka dowiódł, że pszczyński teatr ma się się bardzo dobrze.

Spektakl taneczny "Lady Powers" w wykonaniu Grupy Tanecznej pot@ńczone - 15.06.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


W drugiej części widowiska publiczność miała okazję zobaczyć występ taneczny "Lady Powers". Zachwycający układ został przygotowany pod kierunkiem Małgorzaty Tomczyk, reżysera i choreografa. Taniec, w wykonaniu wyjątkowych kobiet, emanował prawdziwą energią i siłą kobiecego ducha. W obsadzie: Estera Pojda, Anna Ferens, Kinga Grębosz, Kinga Szema, Magdalena Pietryja, Kinga Pietryja.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.