pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 14 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1145

Dyskusyjny Klub Książki "Zakątki Literackie" w Pszczynie

Tematem kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki "Zakątki Literackie" była książka Patrica Modiano "Zagubiona dzielnica".

Dyskusyjny Klub Książki
Dyskusyjny Klub Książki "Zakątki Literackie" w Pszczynie · fot. M-PBP w Pszczynie


Na spotkanie z japońskim wydawcą przyjeżdża do Paryża poczytny angielski powieściopisarz Ambrose Guise. Jak się okazuje, jest on z pochodzenia Francuzem. Wplątany w aferę kryminalną, nie do końca dla niego zrozumiałą, opuścił Francję. Teraz podąża śladami swej młodości, aby odtworzyć wydarzenia sprzed dwudziestu lat. Usiłuje spotkać ludzi z tamtych czasów, a zwłaszcza tajemniczą młodą kobietę, z którą zetknięcie tak bardzo zaważyło na jego życiu. Dodatkowym urokiem książki jest jej paryski klimat. Hotel, kawiarnia, chińska pagoda, uliczki VIII dzielnicy - wszystko to odnajduje bohater po wielu latach i może też odnaleźć czytelnik idąc jego śladem.

Zachęcamy do lektury i własnych przemyśleń. Następne spotkanie DKK odbędzie się 16 maja o godz. 18.30. Tematem dyskusji będzie książka Andrzeja Stasiuka "Nie ma ekspresów przy żółtych drogach".

new / pless.pl, źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.